Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Stavba Vysočiny: Cenu hejtmana získalo Centrum kultury, sportu a zájmových činností v Osové Bítýšce

Stavba Vysočiny
V desátém ročníku soutěže Stavba Vysočiny uspěly hned dvě Krajem Vysočina realizované stavby. V kategorii novostavby občanské vybavenosti byl porotou oceněna čestným uznáním Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč za zdařilé a výrazné včlenění hmot vstupního prostoru a za posílení komfortu služeb nemocnice. V kategorii dopravní stavby porota čestným uznáním hodnotila krajskou investici do mostů u Hesova na silnici III/03810 spojující Přibyslav a Havlíčkův Brod za citlivé zakomponování do krajiny s ohledem na konstrukční řešení. Cenu hejtmana Jiřího Běhounka získala stavba Centra kultury, sportu a zájmových činností v Osové Bítýšce. „Zatímco odborná porota dbá na estetický a urbanistický dojem, hodnotí invenci architektů a tradiční řemeslnou práci, hejtmanova cena je poděkováním za odvahu k projektu vůbec přistoupit, za přínos projektu občanské společnosti a podíl na rozvoji regionu,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Nejprestižnější stavbou loňského roku na Vysočině je rekonstrukce zámku v Herálci na Havlíčkobrodsku. V desátém ročníku soutěže Stavba Vysočiny uspěly také novostavby domova pro seniory Stříbrné terasy v Jihlavě, budova Všeobecné zdravotní pojišťovny v Jihlavě, obchvat Moravských Budějovic, rekonstrukce centra Havlíčkova Brodu a kostela Povýšení svatého Kříže v Jihlavě. Výsledky soutěže  byly vyhlášeny v Horáckém divadle v Jihlavě. Cenu veřejnosti získala stavba hudebního klubu Xanadu v Jihlavě. Doprovodným programem soutěže Stavba Vysočiny byla tradiční soutěž studentů v projektování. Úkolem studentů bylo letos zpracovat projekt vodáckého centra v Jihlavě. Jako nejlepší projekt byla vybrána vizualizace Jana Adamce, studenta Střední průmyslové školy stavební, Havlíčkův Brod.


Do soutěže bylo letos přihlášeno 27 realizací staveb z let 2010 a 2011. Historicky soutěží od jejího odstartování prošlo 220 přihlášených staveb, 47 jich získalo titul v kategoriích a 48 čestné uznání. Statisticky vyjádřeno: Zhruba 50% přihlášených realizací bylo různými způsoby porotou oceněno.

Výsledky letošního ročníku soutěže Stavba Vysočiny byly vyhlášeny v Horáckém divadle v Jihlavě.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Stavba Vysočiny: Cenu hejtmana získalo Centrum kultury, sportu a zájmových činností v Osové Bítýšce
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 12.6.2012 / 12.6.2012

Počet návštěv: 4776
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek