Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Stavba obchvatu Velkého Beranova si vyžádá úplnou uzavírku. Pokládat se bude poslední vrstva asfaltu

Od soboty 17. října 2020 bude úplně uzavřen stávající semaforový úsek na začátku stavby obchvatu II/353 Velký Beranov v úseku Helenín – Nové Domky. Důvodem je finální pokládka obrusné asfaltové vrstvy na celou šířku vozovky. Uzavírka je povolena na tři dny, tedy až do nočních hodin v pondělí 19. října 2020, ale dodavatel stavby udělá vše pro to, aby uzavírka trvala jen nezbytně nutnou dobu – předpoklad cca jeden den. Rozhodujícím faktorem bude počasí – tedy déšť, nízká teplota....
 

 
 

V ideálním případě by mohly být neděle a pondělí pouze rezervou pro případ zmíněné nepřízně počasí. Po dokončení prací bude zhotovitel ihned úplnou uzavírku odstraňovat a budou kontaktováni dopravci veřejné dopravy o možnosti opětovného průjezdu. Objízdná trasa pro linkové autobusy, MHD a dopravní obsluhu bude vedena přes Malý Beranov, pro veškerou ostatní dopravu přes D1 mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov (v tomto úseku je po dobu uzavírky možno dálnici využít bez zpoplatnění, tj.i bez dálniční známky).

 

Převedení veřejného provozu a spuštění trasy obchvatu Velkého Beranova proběhne dle předpokladů v pátek 30. října 2020 kolem 13. hodiny. „Prakticky to bude znamenat zaslepení trasy na Nové Domky v konci semaforového úseku a pokračování už po novém velkém mostě a dále po obchvatu. Pouze pro linkové autobusy i MHD a dopravní obsluhu vč. části obyvatel Nových Domků bude umožněno dále použít už novou odbočku na Nové Domky a přes hráz rybníka na stávající II/602 v Nových Domcích a to obousměrně. Kompletně bude tato komunikace po hrázi rybníka dokončena a pro veřejnost v plném rozsahu otevřena přibližně na Mikuláše,“ informoval Karel Liška z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Do Vánoc (zejména v průběhu listopadu) budou ještě na celé trase obchvatu cca 3-4 pracovní místa, kde bude v konkrétních časech krátkodobé lokální omezení dopravy (bez semaforů, pouze omezená rychlost a zúžení obousměrného provozu). V místě mostů na začátku trasy bude ještě z důvodu dokončovacích prací souvislejší omezení rychlosti.


  • Karel Liška, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina

  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Stavba obchvatu Velkého Beranova si vyžádá úplnou uzavírku. Pokládat se bude poslední vrstva asfaltu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2020 / 14.10.2020

Počet návštěv: 1027
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek