Cesta: Titulní stránka > Karel Janoušek - radní Kraje Vysočina


 

Stavba nové sportovní haly ve Žďáře nad Sázavou bude trvat rok a půl

Kraj Vysočina začne na konci letošního roku stavět novou sportovní halu pro VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Stavba za více než sto miliónů by měla začít sloužit školám i veřejnosti v polovině roku 2023. S financováním dalšího sportovního zázemí ve výši téměř 30 miliónů korun pro vybrané sporty pomůže i město Žďár nad Sázavou, které se zázemím nové haly počítá pro fungování sportovních klubů. Kraj využije možnost požádat o spolufinancování sportovního objektu i Národní sportovní agenturu v rámci výzvy Regiony 2021.
 

 
 

"Máme připravený model spolupráce kraje a místních sportovních klubů, se kterými bychom mohli v rámci výzvy uspět. Agenturu požádáme o 40 miliónů korun, úspěšnost naší žádosti si netroufáme předjímat,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

„Sportovní hala bude propojená se stávajícími objekty krajské školy. Je naprojektována jako jednopodlažní objekt s dvěma bočními přidruženými objekty. Ve východní části bude umístěno zázemí, na jižní straně je počítáno s nářaďovnou a technickými místnostmi. Vnitřní uspořádání haly s odpruženou palubovkou bude připraveno pro florbal, basketbal, volejbal, házenou, tenis, na severní straně bude postavena lezecká stěna. Hala bude disponovat galerií s výhledem na hrací plochu a v bočních objektech nabídne kapacitu dvou dalších menších cvičebních sálů. Pro pohodlnou výměnu uživatelů haly v rámci plánovaných aktivit se počítá s provozem šesti šaten s odpovídajícím sociálním zázemím. Objekt haly bude bezbariérový,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

 

Na fasády objektu bude použit speciální lamelový obklad s vodorovným členěním, na vybraných místech budou umístěny sítě pro popínavou zeleň. U haly bude k dispozici 18 nových parkovacích míst.

 

 

tělocvična
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.10.2021 / 4.10.2021

Počet návštěv: 1163
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies