Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Stanovisko Rady kraje Vysočina k událostem v Nemocnici Pelhřimov

Rada kraje Vysočina se v posledních dnech soustavně zabývá ekonomickou situací krajské Nemocnice Pelhřimov. Vedení kraje Vysočina, krajský odbor zdravotnictví a nové vedení nemocnice díky přijatým opatřením nalezly uspokojivé řešení hrozící finanční krize v nemocnici a i díky operativně hledaným úsporám a kontokorentnímu úvěru je nemocnice schopna dalšího plného provozu. Členové Rady kraje Vysočina jsou přesvědčeni, že díky aktivitě všech zaměstnanců bude nemocnice nadále poskytovat zdravotnickou péči v plném rozsahu a bez zvyšování svého dluhu.
 

 
 

Už během tohoto týdne se podařilo nemocnici vyřešit očekávanou absenci finančních prostředků na běžných účtech. Velmi mě proto rozladily nepodložené spekulace o omezení odborné nemocniční péče nebo fámy o hromadném propouštění specialistů a středního zdravotnického personálu.

 

V příštím týdnu je připraveno setkání členů rady kraje a odboru zdravotnictví s pracovníky krajské Nemocnice Pelhřimov, na němž budou předány nejen detailní informace o hospodaření nemocnice, ale také popsány možnosti dalšího řešení ekonomiky a provozu nemocnice. Kromě postupů, které navrhuje Rada kraje Vysočina, očekáváme na tomto setkání i předložení návrhů ze strany vedení nemocnice, jednotlivých oddělení i zaměstnanců, které povedou k hlubší stabilizaci nelehké situace nemocnice.

 

Jsem přesvědčen, že je v zájmu všech najít východiska a společnými silami je realizovat.

 

  • MUDr. Jiří Běhounek
    hejtman kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2010 / 30.7.2010

Počet návštěv: 20373
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek