Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Srdce na dlani je v semifinále

Srdce na dlani je v semifinále
Setkání uživatelů zařízení sociálních služeb kraje Vysočina s názvem Srdce na dlani má za sebou svá semifinálová kola, v rámci kterých proběhlo několik aktivit a soutěží, které už mají své vítěze. Podtitulem tohoto setkání bylo „Aktivně a s úsměvem se srdcem na dlani“.
 

 
 

V pondělí 13. září 2010 se na krajském úřadě v Jihlavě setkalo cca 50 uživatelů domovů pro seniory zřizovanými Krajem Vysočina, kteří se spolu se svými pracovníky zúčastnili prvního semifinálového kola Srdce na dlani. Druhé kolo proběhlo den na to, tedy 14. září 2010, když se ve stejných prostorách úřadu sešlo cca 40 uživatelů ústavů sociální péče kraje Vysočina za doprovodu pracovníků těchto organizací.

 

Pro všechny přítomné byl připraven pestrý program, jehož součástí byla hra s názvem „šoupanda“, kterou za účelem setkání zapůjčili senioři z Domova důchodců v Onšově. Dle sdělení ředitele tohoto Domova pana Václava Jaroše tuto hru dostali obyvatelé Domova v Onšově jako dárek od svých holandských přátel a říkají jí „šoupanda“, neboli „pandí šou“, čili „šprtec“. Je to zajímavá hra, která prověří zručnost, důvtip i šikovnost všech hráčů.

 

Další část setkání byla věnována společnému výtvarnému dílu, kdy všichni přítomní vybarvili část kruhového obrazce, tzv. mandalu, která bude v celkové podobě představena na finálovém setkání 6. října.

 

„ V průběhu setkání měli účastníci další činnost při vyplňování tzv. „Srdcovníku“, což je nově vytvořený časopis plný rozmanitých úkolů, jako jsou doplňovačky, tajenka, kvíz, vybarvování mandaly, cvičení na trénink paměti a řada dalších úkolů. Tento časopis vyplňovali nejen účastníci přítomní na semifinálovém setkání, ale dostali ho i všichni ostatní uživatelé zařízení sociálních služeb kraje Vysočina, kteří do Jihlavy nemohli přijet. Všichni, kteří vyplní návratku z tohoto časopisu a odevzdají ji na finálovém setkání, budou zařazeni do slosování o drobné ceny,“ řekl radní kraje pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Mezi další činnosti semifinálového setkání patřil stolní fotbal, kroket, skládanka puzzle, ale především vzájemné setkání s ostatními uživateli spřátelených organizací. Všichni přítomní si tak užili příjemný den na krajském úřadě, byli aktivní i veselí, naučili se nový pozdrav „srdce z dlaní“ a mohou se tak těšit na finálové kolo Srdce na dlani, které se uskuteční 6. října, opět v prostorách hlavního sídla Kraje Vysočina. V rámci tohoto setkání proběhne mimo jiné i finálový souboj ve hře „šoupanda“ jejímž vítězem se staly první den setkání Domov důchodců Onšov a druhý den Ústav sociální péče Lidmaň.

 

Zbývá už jenom pozvání na zmíněné finále Srdce na dlani dne 6. října 2010, které se uskuteční v rámci celorepublikové akce Týden sociálních služeb ČR a proběhne od 4. do 10. října 2010.

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2010 / 17.9.2010

Počet návštěv: 26359
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies