Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Spuštění registrace na antigenní testy pro veřejnost

Kraj Vysočina otevřel možnost objednat se na antigenní testy v rámci plošného dobrovolného testování veřejnosti na COVID-19. Občané mohou registraci na antigenní test provést už nyní v aplikaci Kraje Vysočina pro odběry https://odbery.kr-vysocina.cz. Věnujte prosím pozornost následujícím informacím, které jsou nezbytné pro zdárně provedenou registraci. Další termíny budou do systému přidávány tak, jak dovolí personální situace krajských nemocnic a jejich partnerů. Děkujeme veřejnosti za trpělivost.
 

 
 

Antigenní testy pomáhají při včasné detekci vysoce infekčních případů a lze tak účinně předcházet dalšímu šíření onemocnění COVID-19 způsobeným virem SARS-CoV-2 v populaci.

Testy se provádí výtěrem z nosohltanu a výsledek je znám během 15-20 minut.

V případě pozitivity je posouzeno zdravotnickým pracovníkem na odběrovém místě, zda bude následně nutné provést potvrzující PCR test.

 

Občané mohou registraci na antigenní test provést v aplikaci Kraje Vysočina pro odběry https://odbery.kr-vysocina.cz, a to následovně:

 

-        Do 17.12. lze provést registraci na antigenní test za úplatu 600 Kč jako samoplátce. Toto se netýká pedagogických pracovníků, kteří budou do 17.11. absolvovat jednorázové dobrovolné testování pedagogických pracovníků, které je zdarma.

 

-        Od 18.12. (volné termíny k objednání jsou k dispozici na testování už od 16. 12.) budou antigenní testy provedeny VŠEM ZDARMA, a to jedenkrát za 5 dnů. V současné době je množství volných termínů velmi malé, předpokládáme, že v následujících dnech termíny ještě přibydou. Prosíme veřejnost o trpělivost. Stále platí, že na antigenní testování v nemocnicích Kraje Vysočina je třeba se registrovat přes aplikaci odbery.kr-vysocina.cz.

 

Test si lze objednat kliknutím na políčko „Objednat se na antigenní test“ a následně postupovat dle uvedených instrukcí.

Test lze absolvovat na odběrových místech všech krajských nemocnic a na dalších místech uvedených v aplikaci pro registraci.

Vždy je nutná předchozí registrace na odběr, a to na konkrétní čas a místo.

 

Výsledky testu budou zasílány prostřednictvím SMS zprávy, a to během 15 – 20 minut po odběru.

V případě potřeby (například pro účely návštěvy sociálního zařízení) si lze v aplikaci po přihlášení vyzvednout i potvrzení o výsledku vyšetření v elektronické formě.

 

Pro více informací lze volat krajskou COVIDlinku -  564 602 602.

 

test

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.12.2020 / 14.12.2020

Počet návštěv: 33041
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek