Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Správní řád v praxi krajských úřadů po jedenácté v Jihlavě

paragraf
Už po jedenácté se Kraj Vysočina stal spolupořadatelem odborné konference Správním řád v praxi krajských úřadů. Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších odborných konferencí, která je na toto téma v Česku historicky pořádána. Proto není překvapením, že na workshopu, který se ve čtvrtek 2. a v pátek 3. března uskuteční v sídle Kraje Vysočina, vystoupí kapacity z oblasti správního práva. Do Jihlavy zavítá více než stovka právních expertů.
 

 
 

„Svá poselství a poznatky i letos přednesou významní představitelé jednotlivých složek veřejné moci v České republice. Kromě samotného správního řádu jako kodexu činnosti veřejné správy, která má za sebou už přes jedenáct let své aplikace, a souvisejících zvláštních procesních úprav se bude letošní program věnovat novému kodexu správního trestání, veřejné správě i administrativněprávní regulaci školství, a to tradičně s důrazem na prostředí a podmínky územní veřejné správy,“ informoval ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.


Nad konferencí, kterou pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, převzali záštitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a děkanka fakulty Markéta Selucká.


První den konference bude ve znamení diskuze účastníků a vzájemné výměny zkušeností s interpretací a aplikací předmětných zákonů především na úrovni krajských úřadů. Vystoupí například Stanislav Kadečka z Právnické fakulty Masarykovy univerzity, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a s největší pravděpodobností i nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka.

Program druhého dne představuje workshop – řízenou diskusi v tematicky vymezených pracovních skupinách, které se budou zabývat konkrétními problémy aplikace nového správního řádu na jednotlivých úsecích veřejné správy, a to především s ohledem na otázky předem stanovené účastníky z krajských úřadů.


Konference Správní řád v praxi krajských úřadů se za hlavní organizace Kraje Vysočina koná pravidelně od roku 2007.

 

  • David Marek, oddělení ostatních správních činností, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.2.2017 / 28.2.2017

Počet návštěv: 7352
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek