Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Sportovci Kraje Vysočina roku 2016 jsou plavkyně Tereza Horáková a fotbalový brankář Jan Hanuš

Sportovec 2017
V duchu olympijských tradic dnes večer ve Žďáře nad Sázavou vyhlásil Kraj Vysočina výsledky ankety Sportovec Kraje Vysočina 2016. Odborná porota tímto titulem ocenila skvělou sportovní sezónu plavkyně Jihlavského plaveckého klubu Axis Terezy Horákové a brankáře FC Vysočina Jihlava Jana Hanuše. V juniorských kategoriích se nejdéle tleskalo orientační běžkyni Tereze Čechové a gólmanovi Jakubu Škarkovi, nejlepším trenérem byl vyhlášen Petr Lacek z SK TKD Lacek, WTF, nejlepším zdravotně postiženým sportovcem je plavec Martin Císař. Kolektivní úspěch v anketě zaznamenali házenkáři muži z TJ Sokol Nové Veselí. Oceněny byly i další osobnosti regionálního sportu.
 

 
 

Výsledky ročníku 2016

 

 • Kategorie sportovní výkon roku

1. Lukáš Krpálek, judo

Lukáš Krpálek má za sebou sezónu snů. Poté, co se kvalifikoval jako světová trojka na olympijské hry v Riu, byl i vlajkonošem české výpravy. Nakonec se na Hrách probojoval až do finále, ve kterém v polotěžké váze zvítězil a jako jediný český sportovec získal zlatou olympijskou medaili.

2. Martina Sáblíková, rychlobruslení, cyklistka

trojnásobná olympijská vítězka, šestnáctinásobná mistryně světa a několikanásobná mistryně Evropy a České republiky. Je držitelkou několika světových rekordů. V roce 2016 se stala mistryní světa na trati 3000 a 5000 metrů, na 5000 metrech zvítězila i letos. Úspěchů také dosáhla v silniční cyklistice. Má více než 15 medailí z mistrovství České republiky, v roce 2007 získala bronzovou medaili v časovce na mistrovství Evropy do 23 let.

3. Tomáš Sýkora, florbal

odchovanec havlíčkobrodského florbalu, kapitán týmu FAT PIPE FLORBAL CHODOV, který v roce 2016 vyhrál základní část a poté získal mistrovský titul  v TIPSPORT Superlize. Je také členem reprezentace mužů, která vloni na Mistrovství světa v Rize obsadila 4. místo.

 

 • Kategorie zdravotně postižený sportovec

1. Martin Císař - SK Vodomílek Jihlava, plavání                                      

na World Games do 23 let v Praze byl třetí v polohovém závodě na 200 metrů a 4. a závodě na 100 metrů volným způsobem, na Strahov Cup, kde se utkalo 144 plavců z 10 zemí, skončil mezi juniory na 2. místě v polohovém závodě na 200 metrů, je majitelem čtyř bronzových medailí, které přivezl i z Pohárku Karlovy Vary.

2. Ondřej Zmeškal - Blindman.cz, běh, cyklistika

Účastnil se extrémního maratonu přes Velkou Čínskou zeď. Na trati dlouhé 42 kilometrů překonal ve vysokých teplotách 5 164 schodů. Celý maraton zvládl v čase 6 hodin a 25 vteřin. Má za sebou také cestu na tandemovém kole z Ostravy do Brna, absolvoval i půlmaraton v Olomouci v čase 2 hodiny 5 minut a 31 vteřin.

3. Milan Bartůněk - Handicap Sport Club Velké Meziříčí, handbike, curling

obsadil 1. místo Mistrovství ČR Spastic Handicap, (SPASTIK), 2. místo v družstvech na Mezinárodním Mistrovství ČR v curlingu vozíčkářů, v neposlední řadě byl členem krajského týmu na Handy Cyklo maratónu 2016

3. Aleš Wasserbauer - Žďáráci dětem, cyklistika

organizátor a účastník projektu Na kole dětem Žďárskými Vrchy. I po amputaci je aktivním cyklistou a v současnosti sám organizuje charitativní cyklojízdu Žďárskými vrchy. Navíc spolu s Pepou Zimovčákem jezdí v čele celého pelotonu.

 

 • Kategorie sportovec JUNIOR – dívky, mládež do 15ti let

1. Tereza Čechová - Orientační klub Jihlava, orientační běh

na Mistrovství světa juniorů skončila na 16. místě ve sprintu (ze 145 startujících), z Mistrovství ČR dorostu přivezla stříbro ze závodu na krátké trati a ze sprintu, přidala bronzovou medaili z nočního závodu a 4. místo na klasické trati, v Českém poháru dorostu celkové obsadila 2. místo.

2. Kateřina Pulgretová - TJ Nové Město na Moravě, atletika - běh

v loňské sezóně si připsala 3. místo na Mistrovství ČR v halovém běhu na 3000 metrů, 1. místo na Mistrovství ČR na 1500 metrů, 3. místo na Mistrovství ČR do 22 let na 1500 metrů.

3. Dominika Hronová - SK TKD LACEK, taekwondo WTF

mistryně ČR za rok 2016, vítězka extraligy ČR 2016, účastnice Mistrovství světa, kde ale měla smůlu, protože hned v prvním kole narazila na pozdější vítězku, prohrála s ní nejnižším skóre, 2. místo v soutěži German open, a 3. místo na Polish open.

 

 • Kategorie sportovec JUNIOR – chlapci, mládež do 15ti let

1. Jakub Škarek - HC Dukla Jihlava, lední hokej - gólman

17tiletý hokejový brankář, který je výraznou oporou A týmu HC Dukla Jihlava vychytal svému týmu vítězství ve WSM lize, aktuálně hájí klec jihlavských hokejistů bojujících v baráži o Extraligu dospělých. V týmu reprezentace do 18 let vychytal 1. místo na Hlinkově memoriálu na Mistrovství světa dvacítek byl s národním týmem šestý.

2. Zdeněk Kolář - TK Bystřice nad Pernštejnem, tenis

vítěz turnaje ITF Futures v Poreči i v Praze, člen Davis Cupového týmu ČR, na svůj první start čeká. Nastoupit měl letos v únoru v zápase s Austrálií, ale den před utkáním onemocněl.

3. Jan Švec - Club sportů Jihlava, atletika - skok o tyči

reprezentant ČR, který splnil limit a kvalifikoval se na Mistrovství Evropy dorostu, získal bronzovou medaili na mezistátním utkání 5 zemí, 1. místo halovém Mistrovství ČR dorostu v Ostravě, 4. místo na dráhovém Mistrovství ČR do 22 let v Kladně, je držitelem krajského rekordu dospělých – 475 cm.

 

 • Kategorie trenér

1. Petr Lacek - SK TKD Lacek, WTF

trenér české reprezentace na Mistrovství Evropy kadetů, Oddíl SK TKD Lacek vyhrál v roce 2016 pod jeho vedením Mistrovství ČR, Národní ligu mládeže i Extraligu mládeže. Na kontě má i desítky individuálních úspěchů svých svěřenců na soutěžích v ČR i zahraničí.

2. Dušan Šnelly - Hroši Havlíčkův Brod, softball

jako trenér softballového družstva mužů a družstva juniorů se v loňském roce stal dvojnásobným mistrem ČR. Je hlavním trenérem juniorské softballové reprezentace, která se umístila na Mistrovství světa v USA na 7. místě. Šlo o nejlepší umístění v historii Českého softballu.

3. Tomáš Demek - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod stolní tenis

trenér trojnásobných mistrů Extraligy ve stolním tenise – klubu STEN marketing HB Ostrov, se svým týmem se zúčastnil Ligy mistrů a Evropského poháru, trenér mistrů ČR ve čtyřhře.

 

 • Kategorie kolektiv

1. TJ Sokol Nové Veselí - družstvo mužů, házená

házenkářům z Nového Veselí se v sezóně 2015/2016 podařilo postoupit do extraligy v házené, cílem pro první sezónu v nejvyšší soutěži je udržet 9. místo a tím si zajistit setrvání v extralize, v příštím roce by se pak rádi probojovali do první osmičky, a zajistili si účast v play off.

2. Hroši Havlíčkův Brod, softbal

vítězové Extraligy pro rok 2016, tím si zajistili letošní účast v Super Cupu, což je obdoba fotbalové ligy mistrů, pro klub byl loňský rok nejúspěšnější ročníkem v klubové historii, Hroši ovládli všechny dlouhodobé soutěže, aktuálně má klub na kontě 46 titulů mistra republiky, skončili stříbrní v Poháru České softbalové asociace.

3. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, stolní tenis

mistr ČR družstev - vítěz Extraligy ve stolním tenise, v loňském roce se účastnili Ligy mistrů, postoupili ze třetího místa do Evropského poháru, a byli vyřazeni až ve čtvrtfinále.

                               

 • Kategorie DOSPĚLÍ – žena

1. Tereza Horáková - Jihlavský plavecký klub Axis, plavání

účastnice Mistrovství Evropy v Londýně, kde v polohovém závodě na 400 metrů obsadila 23. místo, byla druhá na Mistrovství ČR, vítězka tří kol Českého poháru, v celkovém hodnocení byla třetí.

2. Renata Paulíčková - Orientační klub Jihlava, orientační MTB

na Mistrovství světa v Portugalsku obsadila 3. místo ve štafetě, na klasické trati byla pátá, ze Světového poháru přivezla celkové 8. místo, na Mistrovství ČR byla 3. ve sprintu, 4. na klasické a krátké trati v Českém poháru obsadila celkové 2. místo.

3. Iveta Jiránková - SK TKD LACEK, taekwondo WTF

účastnice olympijské kvalifikace na Mistrovství Evropy seniorů ve Švýcarsku obsadila 9. místo, je mistryní ČR za rok 2016 a vítězkou extraligy.

 

 • Kategorie DOSPĚLÍ – muži

1. Jan Hanuš - FC Vysočina Jihlava, fotbal (brankář)

dlouholetá spolehlivá opora prvoligových fotbalistů FC Vysočina. Deníkem SPORT byl zařazen do ideální jedenáctky ePojisteni.cz ligy za podzim 2016. Fanoušky FC Vysočina byl zvolen hráčem měsíce března 2017.

2. Vladimír Srb - Běžec Vysočiny, vytrvalostní běh

mistr světa 2016 v půlmaratónu v kategorii veteránů, na MS veteránů v Austrálii získal bronzovou medaili v běhu na 10 km, stříbrnou medaili v krosu na 8 km v týmové soutěži a čtvrté místo v krosu individuálně, je vítězem krajské vytrvalostní soutěže Běžec Vysočiny.

3. David Lupač - Powerlifting Jihlava, silový trojboj

3. na Mistrovství světa v silovém trojboji mužů – celkem zdvihl 1100 kg, 4. na Mistrovství Evropy , jeho osobní rekordy jsou: dřep 450kg, benčpres 332,5 kg, mrtvý tah 355 kg.

 

 • Cena za přínos pro sport

Zdeněk Tulis - FC Vysočina Jihlava, fotbal

Bývalý fotbalový gólman působil například v Dukle Praha, Slovanu Bratislava a Sigmě Olomouc. V československé lize nastoupil k 86 utkáním. Je vítězem Československého poháru 1982.  Už téměř dvacet let je ředitelem FC Vysočina Jihlava a stojí tak za obrovským a z historického pohledu nebývalým vzestupem klubu a vůbec fotbalu v Kraji Vysočina. FC Vysočina se díky práci jeho realizačního týmu zařadil mezi nejlepší fotbalové mládežnické bašty v Česku, dvakrát vybojoval postup do nejvyšší ligy a dostal se do semifinále Poháru Českomoravského fotbalového svazu. FC Vysočina už pět let působí v nejvyšší české fotbalové soutěži.


 • Hlasování veřejnosti v kategorii jednotlivec

Matěj Fiala z HB Ski Teamu, reprezentant v alpském lyžování

v uplynulé sezóně vyhrál Pohár Orlických hor v kategorii Přípravka, byl 4 x první a jednou druhý z pěti pořádaných závodů v obřím slalomu, v kategorii Přípravka vyhrál HEAD CUP Krkonošský pohár 2016 (7x 1. místo, 1 x 2. místo a 1x 3.).

 

 • Hlasování veřejnosti v kategorii kolektiv

Mažoretky Jannies Batelov

Batelovské mažoretky vznikly v roce 2002. Jejich zakladatelkou a současnou trenérkou a choreografkou je Jana Zemanová. Na kontě mají nespočet nejen mažoretkových, ale i twirlingových úspěchů. Jsou například držitelem titulu I. VICEMISTR ČR, na Mistrovství Evropy obsadily 6. místo, na mistrovství světa byly 8.

 

 • Speciální cena pro osobnost regionálního sportu

Alois Bradáč

celý život zasvětil běhání a běhá mu to opravdu dobře, je členem jednoty Orel Žďár nad Sázavou, je například držitelem titulu mistr Evropy veteránů v silničním běhu, obsadil 3. místo na Světových hrách mistrů respektive Olympijských hrách veteránů, 3. místo na mistrovství Evropy ve Francii a na krku se mu blýskalo spoustu dalších medailí. Celkově se zúčastnil více než 2000 závodů a v součtu na závodech i trénincích naběhal 85 000 km. Pro vaši lepší představu, to je 2298 cest ze Žďáru nad Sázavou do Jihlavy a nebo jsou to dvě cesty po rovníku kolem zeměkoule.

 

Samotné vyhlášení zpestřil svými sportovními výkony tým cvičenek BM Fitness Havlíčkův Brod nebo děvčata ze Střediska volného času ACTIVE Žďár nad Sázavou s originální choreografií scénického tance, zpěvačka Tereza Smejkalová z Velkého Meziříčí, která byla mimochodem nominována na Talent Vysočiny pro rok 2016. Terezu při vystoupení doprovodilo umělecké duo taneční skupiny DPRDL - Milan Müller a Jakub Sojka ze Střediska volného času ACTIVE Žďár nad Sázavou, kteří předvedli breakdance. O pořádný rozruch se postaral soubor bicích nástrojů Asaf pod vedením Libora Orla z Nového Města na Moravě.Tečkou za oceněním všech úspěšných sportovců Kraje Vysočina udělaly Bára Bartoňová a Martina Illichová se vzdušnou akrobacii na šálách.


Záznam celého večera můžete zhlédnou zde.

 

Sportovec 2017Sportovec 2017

 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.4.2017 / 7.4.2017

Počet návštěv: 8828
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies