Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Spolupráce Vysočiny a Zakarpatí letos slaví 10 let

Spolupráce Vysočiny a Zakarpatí letos slaví 10 let
Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči i řada stáží studenů našich i ukrajinských škol, nebo podpora výuky českého jazyka, to je jen částečný výčet z více než 150 projektů, které vzešly z meziregionální spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny.
 

 
 

Významné výročí spolupráce bylo i příležitostí k návštěvě z Vysočiny na Zakarpatí v minulém týdnu. Delegace složená ze zastupitelů kraje, zástupců partnerských měst i představitele Krajského ředitelství Policie ČR, i Krajské hospodářské komory se pod vedením hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka zúčastnila slavnostního večera a zároveň si mohla prohlédnout alespoň část aktivit, které na Zakarpatí pomáhají.

 

„Za dobu dosavadního partnerství našich regionů se podařilo nejen přispět k rozvoji veřejné infrastruktury na venkově, ale i důstojně navázat na společnou prvorepublikovou historii našich zemí. Rozšiřujeme výuku českého jazyka na Zakarpatí, partnerství mezi sebou navazují i jednotlivá města regionů, existuje řada projektů spolupráce mezi hasiči a nyní jednáme o vzájemném předávání zkušeností na úrovni policie, i podpoře cestovního ruchu“ shrnul aktivní spolupráci Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

V průběhu slavnostního večera předseda Oblastní rady Zakarpatské oblasti Ukrajiny Mychajlo Rivis předal za přínos v partnerské spolupráci regionů nejvyšší ocenění oblasti Miloši Vystrčilovi a Jiřímu Běhounkovi, kteří stáli u počátku a jsou stálými podporovateli partnerství.

 

Nedílnou součástí spolupráce je fond ViZa. Činnost fondu ViZa je podporována ze strany obou partnerských regionů. Od roku 2007 Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení částku 50 miliónů korun. Společně s 50% podílem Zakarpatské oblasti Ukrajiny se tedy podařilo přispět k rozvoji regionu více než 100 miliony korun a realizovat více než 150 společných projektů. 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Spolupráce Vysočiny a Zakarpatí letos slaví 10 let
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.5.2017 / 9.5.2017

Počet návštěv: 3886
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek