Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem

Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem
Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko včera podepsal v dolnorakouském St. Pöltenu společný Pracovní program pro roky 2018-2021. Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin. Na programu včerejšího setkání byl také podpis Dohody o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby na území všech čtyř regionů.
 

 
 

Slavnostnímu podpisu dokumentů předcházelo společné pracovní jednání představitelů jednotlivých krajů. Všichni se shodli na potřebě řešit dopravní návaznost celého zájmového území s důrazem na urychlené propojení hlavních dopravních koridorů. „Klíčovou záležitostí na české straně hranice je podpora výuky německého jazyka na základních a středních školách. V této souvislosti oceňujeme jazykovou ofenzívu Dolního Rakouska, která umožňuje dětem učit se v rámci nepovinných předmětů jazyk svých sousedů, tedy česky a slovensky. Do budoucna bychom chtěli a budeme podporovat rozšíření čtyřstranného partnerství o město Vídeň a spolkovou zemi Horní Rakousko,“ řekl při podpisu první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Kraj Vysočina chce nadále s Dolním Rakouskem pokračovat ve společných projektech v oblasti dopravní infrastruktury, kultury, regionálního rozvoje, vzdělávání, cestovního ruchu nebo životního prostředí, to vše s možným využitím evropských fondů.


Zástupci všech čtyř regionů zároveň stvrdili svým podpisem Dohodu o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. Ta upravuje podmínky pro zásah zdravotnických posádek na území jiného kraje i například to, do které nemocnice v případě zásahu cizí posádky, bude pacient převezen. Včerejším podpisem se Kraj Vysočina připojil k už dříve uzavřeným dohodám zdravotnických služeb Jihočeského a Jihomoravského kraje s Dolním Rakouskem. „Na Vysočině se zásahy podél hranice týkají posádek v Jemnici, částečně v Moravských Budějovicích a v Telči. Důležité je, že dohoda o spolupráci zahrnuje i možnost zásahu záchranářského vrtulníku z Jihlavy,“ upřesnila ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Spolupráce 3 + 1 bude pokračovat. Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko to stvrdily podpisem
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2018 / 11.1.2018

Počet návštěv: 2940
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek