Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Společně za zdravější klima ve škole

Ve čtvrtek 12. října proběhla v sídle Kraje Vysočina tradiční konference škol, tentokrát pod názvem Společně za zdravější klima ve škole. Konference si klade za cíl seznámit účastníky s problematikou udržitelného rozvoje a podporou zdraví ve školách. I letošního ročníku se v hojném počtu zúčastnili nejen zástupci škol, školských zařízení, obcí a neziskových organizací, ale také zájemci o podporu zdravějšího způsobu života a udržitelného rozvoje na školách v regionu.
 

 
 

„V letošním roce byl pro účastníky připraven bohatý program. V bloku zaměřeném na školní stravování zazněly informace o pravidlech zdravého stravování, projektu Zdravá školní jídelna a možná legislativní a jiná rizika využívání vlastních výpěstků ze školních zahrad,“ nastínila část programu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, pod jejíž záštitou se konference konala.


Na programu byla také bezpečnost žáků na školách a v běžném životě. Účastníci se dozvěděli o možnosti pořádání branného dne na školách a jeho významu a o důležitosti dopravní výchovy na základních školách. V rámci projektu Děti na startu byly prezentovány způsoby zapojení dětí do pohybových aktivit. Představena byla také akreditovaná metoda vědomé stopy pohybu, o jejíž prezentaci se postarala akademická malířka Táňa Svatošová. Metodu si mohli účastníci vyzkoušet v závěru konference formou workshopu. Druhý, neméně důležitý workshop, byl zaměřen na školení bezpečnosti ve škole, které proběhlo v rámci akce Jak přežít aktivního útočníka.


Pracovníci krajského úřadu přiblížili průběh implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina a aktualizovanou krajskou koncepci Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Zástupce Státního zdravotního ústavu v Jihlavě seznámil účastníky s výsledky Analýzy životního stylu a zdraví mládeže na středních školách. Na závěr konference byl představen přehled aktivit, které Kraj Vysočina realizuje v rámci Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 a možnosti finanční podpory škol, jež jsou zařazeny v Síti škol podporujících zdraví.


  • Kontaktní osoba Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21: Bc. Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz

 

Zdravý kraj
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2017 / 31.10.2017

Počet návštěv: 4022
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek