Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Společné hledání budoucí podoby Evropské územní spolupráce

Kraj Vysočina získal rekordní dotace z Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika
Za účelem společné diskuse o budoucím vývoji přeshraniční spolupráce se v Jihlavě sešli zástupci Jihomoravského a Jihočeského kraje spolu se zástupci hostující Vysočiny. Spolu s hosty z Ministerstva pro místní rozvoj řešili budoucí podobu česko-rakouské přeshraniční spolupráce.
 

 
 

Sídlo Krajského úřadu Kraje Vysočina hostilo 19. ledna  2012 významné setkání představitelů Ministerstva pro místní rozvoj se zástupci krajů Jihočeského a Jihomoravského a Vysočiny. Schůzku inicioval v závěru roku 2011 Kraj Vysočina za účelem umožnění širší diskuse o budoucí podobě Evropské územní spolupráce v České republice v programovacím období 2014-2020. Společným jednáním se zástupci ministerstva chtějí kraje dosáhnout zejména zohlednění svých stanovisek při vyjednávání o konečném znění příslušných nařízení Evropského parlamentu a Rady o implementační struktuře budoucího česko-rakouského programu přeshraniční spolupráce.

 

„Jsem velmi rád, že jsme v Jihlavě mohli přivítat zástupce ministerstva v čele s panem náměstkem Janebou a kolegy z Jihočeského a Jihomoravského kraje,“ ohodnotil společné setkání Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. „Na této úrovni se budeme setkávat i nadále a pokračovat v dialogu k co nejefektivnějšímu nastavení česko-rakouské přeshraniční spolupráce. Naším cílem je, aby tato spolupráce byla i v nadcházejícím programovacím období úspěšná a podporovala rozvoj na obou stranách hranice,“ doplnil Hyský. 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Společné hledání budoucí podoby Evropské územní spolupráce
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.1.2012 / 20.1.2012

Počet návštěv: 13331
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek