Cesta: Titulní stránka > COVID-19


 

Společná výzva hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, ředitelů krajských složek integrovaného záchranného systému a vedení krajských nemocnic

 

 
 

Vážení spoluobčané Kraje Vysočina,


je zřejmé, že máme před sebou několik nejnáročnějších týdnů v novodobé historii celé České republiky. Oslovujeme Vás touto cestou ve chvíli, kdy v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina zbývá několik málo posledních lůžek intenzivní péče pro COVID pozitivní pacienty ve vážném zdravotním stavu, standardní lůžka jsou naplněna na více jak 70 % veškerých kapacit. Nemocnice už odložily veškerou neakutní lékařskou péči a krajští záchranáři od letošního ledna hlásí více než 1 500 výjezdů v přímé souvislosti s nákazou COVID-19. Ještě na začátku února testování na Vysočině odhalilo denně v průměru tři stovky pozitivních osob, o čtyři týdny později statistická data atakují hranici téměř šesti stovek nově hlášených případů denně.


Vzhledem k velice nepříznivému vývoji epidemiologické situace v našem kraji se proto na Vás, občany, firmy, organizace, spolky, samosprávy měst a obcí obracíme s naléhavou prosbou: Přijměte, prosím, s plnou vážností skutečnost, že je nyní více než jindy potřeba bez výhrad respektovat všechna zavedená protiepidemická opatření. Nákaza COVID-19 a její současné agresivní mutace již ohrožují populaci všech věkových skupin. S rostoucími čísly pozitivně testovaných a následně dohledanými kontakty, u nichž je třeba nařídit povinnou karanténu, už nelze vyloučit personální dopad do složek integrovaného záchranného systému. Policisté a hasiči dosud čekají na proočkování, které by mělo i v jejich řadách zásadně zmírnit dopady pandemie. Opatření v podobě tzv. tvrdého lockdownu, včetně omezení pohybu osob, musí přinést výrazné snížení počtu kontaktů. Jedině tak lze účinně zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nebezpečné nákazy. Jde o krajní opatření, které ale přineslo i v sousedních zemích efekt.


Vedení Kraje Vysočina, ředitelé všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a management krajských nemocnic Kraje Vysočina naléhavě žádají všechny spoluobčany, aby svým odpovědným přístupem a dodržováním přísných pravidel přispěli k výraznému snížení rizika šíření nákazy a umožnili postupně stabilizovat situaci v krajských nemocnicích i dalších zdravotnických zařízeních. Není čas na zlehčování situace a rozhodně teď není žádným hrdinstvím porušovat pravidla a hledat cesty, jak se nastaveným opatřením vyhnout, či je jinak obcházet. Jde o odpovědnost každého z nás.

 

Děkujeme Vám za solidaritu, pochopení a ohleduplnost.

Vraťme společně zdraví Vysočině!

 

  • Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina
  • Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina
  • Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství Policie kraje Vysočina
  • Jiří Němec, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina
  • Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava
  • David Rezničenko, ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod
  • Věra Palečková, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě
  • Michal Kozár, ředitel Nemocnice Pelhřimov
  • Eva Tomášová, ředitelka Nemocnice Třebíč

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.3.2021 / 1.3.2021

Počet návštěv: 11265
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek