Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Soutěžní čtvrtek: Velký den pro cyklisty i stavitele z Merkuru

Merkur1
Už jen pár hodin naspí děti, které budou 2. června 2016 účastny velkého soutěžního dne s Krajem Vysočina. Na cyklisty juniory čeká v Jihlavě na Zimním stadionu hokejové Dukly náročná trať a teoretický test. O pár kilometrů dál v Třešti bude 16 týmů žáků základních škol skládat transportní sestavu z Merkuru. Všem jde o jedno – vyhrát a ukázat, že mají šikovnost v krvi. „Obě soutěže budou mít společné vyhlášení. Děti mají už nyní pozvání na páteční zábavný Den s Krajem Vysočina, který začne na jihlavském zimním stadionu přesně v 9 hodin,“ avizuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Každoroční soutěž Mladý cyklista, která má krajský charakter letos prověří dvacítku mladších a stejné množství starších školáků ze základních škol. Kromě prokázání ovládání kola na mobilním cyklistickém hřišti, které bude nainstalováno na jihlavském zimáku, budou muset soutěžící, stejně jako v minulých letech, projít teoretickou částí a zdravovědou. Nejlepší v každé kategorii postoupí do celostátního kola. Paralelně kraj organizuje soutěž Cyklista Vysočiny, které se účastní 112 cyklistů, kteří budou muset kromě jiného umět pracovat s mapou nebo nebojácně projet překážkovou dráhou. Oba závody jsou veřejně přístupné a celý čtvrtek se bude na co dívat. Fandění je vítáno. Pro nejlepší je připraveno vybavení na kolo.

 

Ve spolupráci se společností Bosch Diesel Jihlava odstartuje ve čtvrtek 2. června 2016 také III. ročník soutěže Stavíme z Merkuru určené pro čtyřčlenné týmy žáků 6. – 9. tříd základních škol. „Každá ze skupin postaví vlastní funkční přepravní linku. Podle reakcí přihlášených jde zatím o jedno z nejnáročnějších zadání, které bylo do této soutěže přihlášeno. Jde o velkou výzvu a jsme potěšeni, že se mezi přihlášenými figurují ZŠ a MŠ Dobronín a ZŠ Rošického Jihlava, které v minulých ročnících zvítězily,“ říká Jana Fialová. Na sestavení modelu mají týmy čtyři hodiny. Součástí hodnocení je také prezentace modelu a předvedení jeho funkčnosti. Za nejlépe hodnocený model mohou týmy získat tablety a stavebnice Merkur. Nikdo neodejde s prázdnou.

 

2. června 2016

10.00 hodin  - Stavíme z Merkuru, jídelna Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť

10.00 hodin – Mladý cyklista a Cyklista Vysočiny, Horácký zimní stadion Jihlava


Merkur

Cyklista

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

Počet návštěv: 7126
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies