Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Soutěž Spotřeba pro život: za druhé místo pojedou studentky do Bruselu

Soutěž Spotřeba pro život: za druhé místo pojedou studentky do Bruselu
V minulém týdnu se Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství zúčastnila vyhlášení mezinárodní soutěže „Spotřeba pro život“. V Havlíčkově Brodě společně s Olgou Sehnalovou, českou europoslankyní odměnily pět tříčlenných týmů, které se zúčastnily soutěže a měly za úkol připravit spotřebitelský časopis se zaměřením na testování veřejných služeb. Neúspěšnější tým redaktorů Vysočiny z Obchodní akademie a hotelové školy se umístil na celkovém druhém místě a odměnou studentům bude prosincový zájezd do Bruselu.
 

 
 

Do čtvrtého ročníku soutěže, kterou pořádá občanské sdružení TEST pod záštitou europoslanců napříč politickým spektrem, se zapojují desítky skupin žáků středních škol z celé Evropy. V Česku zvítězil tým ze střední školy v Prostějově. Druhou příčku obsadila děvčata Kristýna Rudolfová, Dominika Kubátová a Růžena Mrkosová z OA a HŠ v Havlíčkově Brodě se svým projektem „České dráhy, a.s.“. Mladé redaktorky se tak mohou těšit na výlet do Bruselu. „Soutěže a aktivity obdobného tipu vítám. Je nutné studenty vést k přirozené rivalitě a k větší míře samostatnosti. Po absolvování střední školy tyto zkušenosti v praxi využijí,“ uvedla radní Jana Fialová.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2013 / 10.9.2013

Počet návštěv: 6615
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek