Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Soutěž „S Vysočinou do Evropy“ vyvrcholila velkým finále

globus
Soutěž S Vysočinou do Evropy, která probíhala od listopadu 2009 do února 2010, vyvrcholila včera v sídle kraje Vysočina velkým finále. Toho se zúčastnilo 32 nejlepších soutěžících z dlouhodobé části. Do širšího finále postoupili studenti z několika středních škol z celé Vysočiny, nejlepších výsledků ve finálovém klání dosáhli studenti Gymnázia Třebíč. Do finále se probojovali také studenti Střední školy stavební Jihlava, Hotelové školy Třebíč, Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod aj.
 

 
 

Soutěž odstartovala v devět hodin ráno, kdy finalisty přivítal hejtman Jiří Běhounek, a poté se již soutěžící pustili do připravených úkolů. V prvním kole na ně čekalo 20 otázek v angličtině týkajících se Vysočiny. „Snažili jsme se připravit otázky zahrnující široký záběr okruhů a témat, abychom znalosti o kraji Vysočina prověřili co nejlépe,“ uvedl Kamil Ubr z odboru školství, který soutěž organizačně zajišťoval.

Z prvního finálového kola postoupilo deset soutěžících do užšího finále, v němž měli v angličtině představit připravenou prezentaci na téma, jak vidí kraj Vysočina. Jejich výkony hodnotili nepostupující z prvního kola vybraní tak, aby vždy byl v porotě jeden zástupce ze zúčastněných škol. Prezentace byly vesměs povedené, některé navíc velice originální.

 

Deseti nejlepším dominovali studenti z Gymnázia Třebíč, kteří se umístili hned na prvních čtyřech místech. Prvenství patří Tomáši Koutnému, druhé místo Martinu Sedláčkovi a třetí místo Marku Pouzarovi, kteří se společnosti INTACT z Velkého Meziříčí odjedou na 14denní jazykový pobyt do Velké Británie. Mezi dalšími cenami se objevily netbooky, MP3 přehrávače, vysokokapacitní flesh disky, batohy, deštníky, hodnotné publikace aj.

 

Soutěž „S Vysočinou do Evropy“ se konala za významné podpory sponzorů. Hlavními partnery soutěže byly společnosti AON Central and Eastern Europe spol. s r. o. a Kooperativa pojišťovna, a.s.

 

„První ročník hodnotili všichni přítomní jako vydařený, proto je možné, že v soutěži budeme pokračovat i v příštím roce,“ řekla na závěr finálového dne radní pro oblast školství Marie Kružíková a poděkovala sponzorům za jejich pomoc při realizaci krajské znalostní soutěže.

 

  • Alena Mikulíková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina

    tel.: 564 602 393, mikulikova.a@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.3.2010 / 17.3.2010

Počet návštěv: 11556
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek