Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu
Čtvrtý ročník soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu startuje! Již počtvrté se mohou studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina zapojit do soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce přináší soutěž velkou řadu novinek! Prvním krokem je včasná registrace, na kterou je čas do konce října.
 

 
 

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, který je společnou aktivitou krajů, vznikl e-learningový kurz určený pro děti a mládež. „Soutěžící se tedy mohou do 31. října 2014 na http://www.ecrime.cz/ registrovat do e-learningového kurzu pro děti a mládež. Zde si projdou e-learningový kurz, který jim pomůže připravit se na zodpovídání otázek v soutěži. Samotná soutěž probíhá na www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu . Zde budou následovat tři soutěžní kola, kde v každém kole zodpoví soutěžící online pětici otázek. Pět nejlepších studentů v každé kategorii postupuje do závěrečného finále, které se uskuteční v únoru 2015 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Tady budou mít studenti za úkol představit svůj projekt na téma Elektronická bezpečnost,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.

 

Soutěž probíhá stejně jako v předchozích letech pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Cílem aktivit Kraje Vysočina v oblasti elektronické bezpečnosti je minimalizovat cestou prevence nebezpečí spojená s užíváním informačních a komunikačních technologií“, uvedl hejtman Jiří Běhounek.

 

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet budou realizovány čtyři e-learningové kurzy. Kurzy pro cílové skupiny děti a mládež, rodiče a veřejnost byly spuštěny u příležitosti zahájení nového školního roku 1. září 2014. Kurzy pro cílové skupiny policie ČR a sociálních pracovníků budou spuštěny 1. října 2014.

 

  • Lucie Časarová, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2014 / 10.9.2014

Počet návštěv: 6645
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek