Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2013 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na Internetu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na Internetu
Třetím rokem vyhlašuje Kraj Vysočina soutěž S Vysočinou bezpečně na Internetu. „Cílem je vzbudit zdravý zájem o bezpečnou práci s internetem a sociálními sítěmi u teenegerů. Spolu s rozmachem internetu je stále nutnější zvýšit povědomí o rizicích, která jsou s jeho užíváním spojená. Jednou z přirozených cest, jak toho docílit, je nabídnout dostatečnou osvětu,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.
 

 
 

V předchozích dvou letech pravidla soutěže vyzývala studenty, aby vytvářeli videa, počítačové animace, powerpointové prezentace, webové stránky nebo kreslili plakáty nebo komiksy. „V letošním roce přicházíme se změnou a připravili jsme pro studenty vědomostní soutěž k problematice elektronické bezpečnosti a užívání informačních a komunikačních technologií,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky.

 

Letošní ročník soutěže je určen pro studenty 2. stupňů základních škol a odpovídajícího stupně víceletých gymnázií a pro všechny studenty středních škol. Od 9. září do 13. října 2013 se mohou studenti registrovat na www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu. Poté budou následovat tři soutěžní kola, kde registrovaní odpovědí pokaždé online na pět otázek. Pět nejlepších řešitelů v každé kategorii postupuje do závěrečného finále, které se uskuteční v únoru 2014 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, kde budou mít studenti za úkol představit svůj vlastní projekt na téma Elektronická bezpečnost. Studenti mohou v soutěži vyhrát Xbox Kinect, tablety, chytré telefony, antivirové programy, trika, apod.

 

Tuto soutěž vyhlašuje pracovní skupina k elektronické bezpečnosti pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. 

 

Více informací naleznete na stránce www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu.

 

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2013 / 9.9.2013

Počet návštěv: 8199
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek