Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Soutěž Poznej Vysočinu: Čtyřicítka nejlepších řešitelů jede na VIP výlet s Krajem Vysočina

Poznej Vysočinu 2015
Šestý ročník soutěže pro žáky základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu jednoznačně s nejvyšším počtem správných odpovědí v záludném vědomostním testu vyhrála studentka kvarty Gymnázia Havlíčkův Brod Ivana Horáčková. Druhá Monika Daňková z Gymnázia Vincence Makovského Nové Město na Moravě a třetí Martin Štohanzl ze Základní školy Nížkov nasbírali shodně pouze o bod méně. O jejich konečném umístění rozhodovaly čtyři vteřiny hodnoceného času. Krajským finálovým kolem soutěže v letošním roce prošlo 146 žáků ze 73 přihlášených základních škol a gymnázií.
 

 
 

Čtyřicítka nejlepších řešitelů krajského kola odjíždí 26. – 27. dubna 2015  na VIP výlet organizovaný Krajem Vysočina do Prahy. „Kromě společenského programu tedy návštěvy divadelního představení a setkání s herci je pro výherce připravena také návštěva jedné z komor Parlamentu ČR, zajištěn je špičkový hotel a dobré jídlo. Výlet má být odpovídající odměnou za mimořádné znalosti regionálních reálií,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

 

Soutěže Poznej Vysočinu se žáci mohli letos účastnit pošesté. Je určena pro náctileté druhých stupňů základních škola a víceletých gymnázií, mohou si ověřit své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS, PSJ, VZP a Sberbank. První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých základních školách na začátku roku a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 21. března do finálového kola v Jihlavě. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky – tabletu nebo notebooku. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře všech čtyř partnerů.

 

Zadání soutěže se skládalo z 30 místopisných otázek, za které mohl soutěžící získat 65 bodů. Kromě tradičních otázek např. na rodiště významných osobností v Kraji Vysočina byla část testu věnována také znalosti regionálních značek, památek UNESCO a nově také vědomostem dětí o odpadovém hospodářství.. „Vítězství v soutěži je odměnou nejen pro žáky a studenty, ale i pro jejich rodiče a pedagogy. Každoročně do finálového kola postupují velmi nadané a šikovné děti. Poděkování za podporu patří i školám, které kraji pomáhají s organizací postupových kol,“ doplnila Jana Fialová.

 

Výsledky 6. ročníku soutěže POZNEJ VYSOČINU

 

1.      Ivana Horáčková, Gymnázium Havlíčkův Brod

2.      Monika Daňková, Gymnázium Vincence Makovského Nové Město na Moravě

3.      Martin Štohanzl, ZŠ Nížkov

4.      Kristýna Mutlová, ZŠ Kamenice u Jihlavy

5.      Marek Hlaváč, ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova

6.      Ondřej Augustin, ZŠ a MŠ Velká Losenice

7.      Aneta Marešová, ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky

8.      Lenka Šromová, ZŠ Štoky

9.      Tomáš Kalas, Gymnázium Žďár nad Sázavou

10.  Ondřej Kubát, ZŠ, ZUŠ a MŠ  Lipnice nad Sázavou

 

„K vítězství mi možná pomohla moje záliba v přírodních vědách, přípravě na soutěž jsem nevěnovala více než dva týdny. Na odměnu v podobě výletu se moc těším a doufám, že poznám nové kamarády,“ uvedla při převzetí voucheru a nového počítače Ivana Horáčková. Podruhé do Prahy s Krajem Vysočina pojede druhá nejúspěšnější řešitelka Monika Daňková: „Letos si výlet do Prahy užiju už podruhé. Loni se mi vše připravené líbilo. Do budoucna bych chtěla studovat cokoli blízké překladatelství.“ Třetí Martin Štohanzl je podle svých slov především velký cyklista, ale jak sám říká, svou budoucí kariéru si bude plánovat až po absolvování průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou.

 

Kompletní výsledky finálového kola budou v průběhu příštího týdne e-mailem zaslány na adresy zúčastněných škol.

 

Poznámka pro rodiče: Součástí materiálů, které prvních čtyřicet nejúspěšnějších soutěžících obdrželo, byly také velice důležité pokyny a organizační záležitosti pro rodiče – cestovní a průvodní informace a spojení na koordinátora cesty. Nezapomeňte potvrdit účast svých dětí na výletě, který je pro ně odměnou za úspěšnou účast v soutěží, a v neděli 27. dubna 2015 je přivézt do Jihlavy k výletnímu autobusu. Více informací je ve složce, která byla součástí předaných cen. Pokud by bylo třeba poskytnout další informace je možné obrátit se na Radima Hoška, oddělení tiskové Krajského úřadu Kraje Vysočina, tel.: 724 650 269, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz.

 

Partnery soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti: NET4GAS, PSJ, a.s., Sberbank a VZP.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2015 / 20.3.2015

Počet návštěv: 9520
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies