Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Soutěž My třídíme nejlépe 2016 má za sebou první polovinu

Krajská odpadářská konference přivítala nejlepší obce soutěže My třídíme nejlépe 2014
Do své druhé poloviny se přehouplo krajské kolo soutěže My třídíme nejlépe 2016. V 11. ročníku soutěže o ceny v hodnotě půl milionu korun bojuje 685 obcí a měst z Kraje Vysočina, což je zhruba 97 % všech vysočinských sídel, které jsou zapojené v systému EKO-KOM. Soutěž realizuje Agentura Dobrý den z projektu spolupráce kraje a společnosti EKO-KOM. „Z různých hledisek se hodnotí sběr recyklovatelných odpadů v průběhu 12 měsíců, a to od začátku loňského října do konce letošního září,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád s tím, že obce soutěží podle své velikosti celkem ve čtyřech kategoriích.
 

 
 

V kategorii nejmenších obcí v konkurenci dalších 520 sídel prozatím vítězí Sedlatice z Jihlavska následovány obcemi Lány z Havlíčkobrodska a obcí Kuklík ze Žďárska.

Kategorii do dvou tisíc obyvatel prozatím vévodí Městys Sněžné ze Žďárska, druhá je obec Obrataň z Pelhřimovska a třetí Městys Nové Veselí opět ze Žďárska.

První místo v kategorii do deseti tisíc obyvatel aktuálně patří Velké Bíteši, kterou stíhá Ždírec nad Doubravou a Pacov a za největší města v tuto chvíli vítězí Velké Meziříčí, druhé je Nové Město na Moravě a třetí Havlíčkův Brod.

 

Hlavní soutěž posuzuje množství vytříděného odpadu, kvalitu sběrné sítě a efektivitu sběru. Sleduje výtěžnost papíru, plastu a skla a navíc existuje takzvané doplňkové hodnocení, kde může daná obec získat další body. Jde například o sběr nápojového kartonu, sběr kovu, hodnotí se ale také hustota sběrné sítě nebo účinnost tříděného sběru. Podkladem pro hodnocení jsou data ze čtvrtletních výkazů zasílaných obcemi do společnosti EKO-KOM za období 4. kvartál 2015 a za 1., 2., a 3. kvartál 2016.

„Projekty kraje s kolektivními systémy jsou od začátku zaměřené na technickou podporu třídění a na environmentální osvětu. V rámci spolupráce vytváříme podmínky k rozvoji tříděného sběru na obcích, podporujeme zajištění dostatečné hustoty a kapacity sběrné sítě i aktivní účast obyvatel na třídění odpadů,“ informuje o hlavních cílech společného projektu krajský radní Zdeněk Chlád.

 

Krajské kolo vyhodnotí organizátoři v prosinci letošního roku. Celorepublikové vyhlášení vítězů se uskuteční až v červnu příštího roku.


Celorepublikové vítězství v soutěži o Křišťálovou popelnici za loňský rok slaví Ždírec nad Doubravou z Kraje Vysočina. Jeho zástupci si v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce na slavnostním večeru převzali cenu v podobě křišťálové popelnice. A úspěšné jsou i další obce nebo města z Kraje Vysočina. V celostátním kole soutěže slavil úspěch třetí Havlíčkův Brod za soutěžní rok 2013 a o pět let dříve dosáhlo bronzového umístění Nové Město na Moravě. Pomyslnou stříbrnou medaili pak za následováníhodné třídění získaly za rok 2007 Ždírec nad Doubravou a za rok 2006 Žďár nad Sázavou.


Průběžné výsledky po polovině soutěže, pravidla jednotlivých soutěží, výsledky předchozích ročníků a další informace jsou k dispozici na www.dobryden.cz/novinky/my-tridime-nejlepe/.

 

Průběžné pořadí hlavní soutěže podle velikostních kategorií obcí:

počet obyvatel

do 500 obyv.

501 do 2 000 obyv.

2 001 do 10 000 obyv.

nad 10 000 obyvatel

1. místo

Sedlatice

Sněžné

Velká Bíteš

Velké Meziříčí

 

Má to smysl. Třiďte odpad!

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 522, e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Soutěž My třídíme nejlépe 2016 má za sebou první polovinu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.6.2016 / 9.6.2016

Počet návštěv: 3465
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek