Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

SOUTĚŽ: Kraj odmění sty tisíci originální projekty k posílení atraktivity regionálního cestovního ruchu

soutez
Až dva miliony korun je Kraj Vysočina připraven rozdělit jako finanční odměnu podnikatelům a dalším subjektům, kteří připraví originální nové nebo inovované produkty v oblasti cestovního ruchu, propojující atraktivity Kraje Vysočina. Soutěž s názvem Vysočina – nejlepší dovolená má pomoci rozhýbat regionální turistický trh po době koronavirové, dát impuls k objevování a nabídce nových zážitků, vybídnout region k propojování aktivit napříč územím a díky tomu udržet návštěvníky v regionu alespoň dvě a více nocí. „Odměnou pro každého z až dvaceti autorů nejlepších zaslaných projektů bude 100 tisíc korun, které může použít dle vlastního uvážení. Oceněné projekty pak lze využít k propagaci regionu jako celku,“ říká Iveta Fryšová, vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Soutěž končí 24. června 2020 a její podmínky jsou k dispozici v přílohách této tiskové zprávy.

 

Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích:

  • víkendový pobyt, kdy budou hodnoceny  produkty zahrnující 1-2 přenocování,
  • dovolená, kdy budou hodnoceny soutěžní produkty zahrnující 3 a více přenocování.

Kraj Vysočina, jako vyhlašovatel soutěže, si vyhrazuje na základě obdržených příspěvků případně doplnit další kategorie.

 

„Z předchozího monitoringu regionálního turistického trhu víme, že potenciál Vysočiny je, pokud jde o nabídku, velký. Nyní nabízíme všem hráčům na trhu důvod zabývat se propojením širokého spektra aktivit v zajímavou nabídku. Odměna je v tomto případě odpovídající motivací. Ve výsledku budou mít z této aktivit prospěch nejen poskytovatelé služeb, ale i Kraj Vysočina,“ doplňuje Iveta Fryšová.


Inovativní projekty zohledňující změnu na trhu, resp. změnu poptávky související s obdobím ovlivněným situací COVID-19, budou posuzovány podle počtu zapojených spolupracujících subjektů, podle počtu plánovaných pobytových dnů,  podle místa realizace projektu, kdy jsou bonifikována konkrétní vyjmenovaná území, zapojení regionálních producentů, např. držitelů certifikátu Vysočina regionální produkt, nebo zohlednění všech epidemiologických opatření, popř. cílení na mediální kampaň konkrétní cílové skupiny.

Projekty je třeba přihlásit prostřednictvím předepsané přílohy, která je součástí této tiskové zprávy.

 

Vyhlášení vítězů resp. oceněných projektů je předběžně plánováno na období prázdnin.

 

  • Kontaktní osobou pro konzultace je Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, tel.: 564 602 534, e-mail: hajkova.ivona@kr-vysocina.cz.
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2020 / 3.6.2020

Počet návštěv: 7316
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies