Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší sběrný dvůr

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší sběrný dvůr
Ideální sběrný dvůr by měl být co nejdostupnější, uklizený, s ochotnou obsluhou, přívětivou otevírací dobou a širokým rozsahem odebíraných komodit. Právě taková místa hledá soutěž Sběrný dvůr roku, která už probíhá a potrvá až do listopadu. „Na území Kraje Vysočina je aktuálně 67 sběrných dvorů. V minulém roce Vysočina obsadila druhou příčku mezi regiony ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů, což deklaruje ochotu spoluobčanů k předcházení vzniku odpadů, jejich třídění a dalšímu využití i prostřednictvím sběrných dvorů,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí.
 

 
 

„Svým hlasováním nyní mohou občané ocenit spokojenost se službami svého oblíbeného sběrného dvora, soutěžit o hodnotné ceny a aktivním využíváním sběrných dvorů chránit životní prostředí“, dodává k soutěži Zdeněk Chlád. Pomocí vyhledávače na www.sberne-dvory.cz najdete váš sběrný dvůr a ohodnotíte ho v každé z šesti kategorií takovým počtem hvězdiček, jaký si podle vás zaslouží. Kromě hlasování veřejnosti bude přihlédnuto také k počtu komodit, které sběrný dvůr sbírá (například sklo, plasty či kovy), a k množství zpětně odebraného elektrozařízení. Vítězi se nakonec stanou dva sběrné dvory. Nejlepší sběrný dvůr v obci do deseti tisíc obyvatel získá finanční odměnu 30 tisíc korun, ve městě nad deset tisíc obyvatel pak 70 tisíc. Soutěž pořádá nezisková organizace Asekol, se kterou Kraj Vysočina na environmentální výchově a osvětě spolupracuje.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2013 / 3.9.2013

Počet návštěv: 5117
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek