Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Soutěž Bezpečná nemocnice


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Soutěž Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE BEZPEČNÁ NEMOCNICE PRO ROK 2017 SE USKUTEČNÍ 18. LEDNA 2018 V HORÁCKÉM DIVADLE JIHLAVA

Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, o.p.s., Johnson & Johnson, s.r.o. a Českou asociací sester, o.s.

si Vás dovolují pozvat na slavnostní vyhlášení 10. ročníku celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice",
které se uskuteční 18. ledna 2018 v Horáckém divadle Jihlava.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE NA NÍŽE ZVEŘEJNĚNÉM ODKAZE, kde najdete i program večera.

 
 
 

Desátý ročník soutěže "Bezpečná nemocnice"


I v letošním roce byl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina pana Jiřího Běhounka vyhlášen již 10. ročník celostátní soutěže pro lůžková zdravotnická zařízení - Bezpečná nemocnice, který bude slavnostně zakončen v lednu 2018 vyhlášením vítězů v prostorách Horáckého divadla v Jihlavě.    

Tématem letošního ročníku soutěže „Bezpečí ve zdravotnictví  - nekonečný příběh?"

Letošním ročníkem se vyhlašovatel chce zaměřit na otázku, kam se za 10 let posunula bezpečnost ve zdravotnictví, a proto je 10. ročník soutěže zaměřen na kritéria bezpečnosti z hlediska pacientů nebo zdravotnických pracovníků. Další pohled může směřovat na výzvy v oblasti práva, lidských zdrojů nebo třeba v oblasti bezpečí prostředí.

Tímto tématem chceme poskytovatele motivovat k předkládání konkrétních projektů zaměřených např. na řešení hygienických oblastí, dekubitů, MRSA, specifika klinických nebo ošetřovatelských procesů, kvalitu a bezbariérovost prostředí.     

Moderní medicína a moderní zdravotnictví přináší kromě obrovského množství nových klinických poznatků, nových léků i moderních technologií také řadu nových rizik, jak pro pacienty, tak pro zdravotníky. Kombinací teoretických postupů, jak v oblasti léčebné péče, tak podpory rozhodovacího systému ve zdravotnictví (např. ICT) právě s praktickými zkušenostmi, můžeme značně podpořit zvýšení kvality a bezpečnosti.

Termín pro podávání projektů je od 1. 7. 2017 do 31. 10. 2017.   

Informace k podávání projektů do soutěže [PDF]

Projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií. Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina. Společnost Johnson & Johnson, s.r.o., ocení projekty na prvních šesti místech mimořádnou finanční cenou, a to ve výši 60 tis. Kč pro umístěného na 1. místě, 30 tis. Kč pro umístěného na 2. místě, 25 tis. Kč pro umístěného na 3. místě, 15 tis. Kč pro umístěného na 4. místě a 10 tis. Kč pro umístěného na 5. a 6. místě. Finanční cena je určena na odborné vzdělávání vítězných projektových týmů. Projekty budou prezentovány na 10. ročníku celostátní konference „Dny bezpečí“.

Do 9. ročníku se přihlásilo 18 lůžkových zdravotnických zařízení s 20 projekty, z nichž hodnotící komise ocenila 6 vítězných projektů, které byly ohodnoceny cenou hejtmana Kraje Vysočina a finanční odměnou od spolupracujícího partnera soutěže firmy Johnson & Johnson, s.r.o. v celkové výši 150 tis. Kč. Více informací o loňském ročníku najdete níže v odkazu "Výsledky 9. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice".           

Souběžně s touto akcí proběhne v lednu 2018 11. ročník konference Dny bezpečí – setkání odborné veřejnosti z oblasti zdravotnictví, partnerů soutěže a zástupců spolupracujících institucí. Po celý den budou probíhat přednášky odborníků, v odpoledních hodinách je pak připravena diskuse u kulatých stolů, které se zúčastní jednotliví poskytovatelé se svými projekty a bude tak možné vzájemně si sdělit poznatky ze zavádění projektů do praxe i zodpovědět ostatním účastníkům konference dotazy, ať už k samotným projektům nebo k dalším problémům poskytovatelů lůžkové zdravotní péče.

Partnery soutěže jsou Spojená akreditační komise, o. p. s., Johnson & Johnson, s.r.o. a Česká asociace sester, z. s.    

Více informací:

David Talpa, vedoucí oddělení zdravotní správy, tel.: 564 602 461, e-mail:  talpa.d@kr-vysocina.cz

 

 
 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Soutěž Bezpečná nemocnice

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 113650

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek