Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Soutěž Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE BEZPEČNÁ NEMOCNICE PRO ROK 2018 SE USKUTEČNÍ 7. ÚNORA 2019 V HORÁCKÉM DIVADLE JIHLAVA

Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, o.p.s., Johnson & Johnson, s.r.o. a Českou asociací sester, o.s.

si Vás dovolují pozvat na slavnostní vyhlášení 11. ročníku celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice",
které se uskuteční 7. února 2019 v Horáckém divadle Jihlava.


PŘIHLÁSIT SE NA SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ MŮŽETE ZDE, kde najdete i program večera.

 
 
 

Jedenáctý ročník soutěže "Bezpečná nemocnice"

Kraj Vysočina pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina pana MUDr. Jiřího Běhounka vyhlásil již 11. ročník celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice", která je určena pro poskytovatele zdravotních služeb akutní, následné i dlouhodobé péče, kteří mají sídlo na území naší republiky.    

Téma letošního ročníku soutěže „Bezpečí a kvalita ve zdravotnictví - jak čelit aktuálním problémům a výzvám?"

Letošním ročníkem se vyhlašovatel chce zaměřit, jako každý rok, na otázku bezpečnosti z hlediska pacientů, zdravotnických pracovníků. Další pohled může směřovat na výzvy v oblasti práva, lidských zdrojů, zdravotnických prostředků nebo třeba na zajištění bezpečného prostředí. Kromě každoročně předkládaných projektů, zaměřených na řešení hygienických oblastí, dekubitů, MRSA, specifika klinických nebo ošetřovatelských procesů, kvalitu a bezbariérovost prostředí, bychom letos přivítali i projekty, které budou řešit oblasti vzdělávání, mentoringu, supervizi mladých lékařů či nelékařského personálu nebo velmi aktuální téma GDPR ve zdravotnictví.

Moderní medicína a moderní zdravotnictví přináší kromě obrovského množství nových klinických poznatků, nových léků i moderních technologií také řadu nových rizik, jak pro pacienty, tak pro zdravotníky. Kombinací teoretických postupů, jak v oblasti léčebné péče, tak podpory rozhodovacího systému ve zdravotnictví (např. ICT) právě s praktickými zkušenostmi, můžeme značně podpořit zvýšení kvality a bezpečnosti.

Termín pro podávání projektů je od 1. 7. 2018 do 31. 10. 2018.   

Informace k podávání projektů do soutěže [PDF]

Projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií. Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina. Společnost Johnson & Johnson, s.r.o., ocení projekty na prvních pěti místech mimořádnou finanční cenou, a to ve výši 50 tis. Kč pro umístěného na 1. místě, 40 tis. Kč pro umístěného na 2. místě, 30 tis. Kč pro umístěného na 3. místě, 20 tis. Kč pro umístěného na 4. místě a 10 tis. Kč pro umístěného na 5.  místě. Finanční cena je určena na odborné vzdělávání vítězných projektových týmů. Projekty budou prezentovány na 12. ročníku celostátní konference „Dny bezpečí“.

Do 10. ročníku se přihlásilo 20 lůžkových zdravotnických zařízení s 22 projekty, z nichž hodnotící komise ocenila 6 vítězných projektů, které byly ohodnoceny cenou hejtmana Kraje Vysočina a finanční odměnou od spolupracujícího partnera soutěže firmy Johnson & Johnson, s.r.o. v celkové výši 150 tis. Kč. Více informací o loňském ročníku najdete níže v odkazu "Výsledky 10. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice".           

Souběžně s touto akcí proběhne 7. února 2019 12. ročník konference Dny bezpečí – setkání odborné veřejnosti z oblasti zdravotnictví, partnerů soutěže a zástupců spolupracujících institucí. Po celý den budou probíhat přednášky odborníků, v odpoledních hodinách je pak připravena diskuse u kulatých stolů, které se zúčastní jednotliví poskytovatelé se svými projekty a bude tak možné vzájemně si sdělit poznatky ze zavádění projektů do praxe i zodpovědět ostatním účastníkům konference dotazy, ať už k samotným projektům nebo k dalším problémům poskytovatelů lůžkové zdravotní péče.

 

Partnery soutěže jsou:

Spojená akreditační komise, o. p. s., Johnson & Johnson, s.r.o. a Česká asociace sester, o. s.    

Více informací:

David Talpa, vedoucí oddělení zdravotní správy, tel.: 564 602 461, e-mail:  talpa.d@kr-vysocina.cz

 

 
 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Soutěž Bezpečná nemocnice

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 122068

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek