Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Software Samospráva Kraje Vysočina je nejlepší elektronickou aplikací letošního roku

Software Samospráva Kraje Vysočina je nejlepší elektronickou aplikací letošního roku
Na začátku týdne se v Obecním domě v Praze udělovaly ceny za nejzajímavější projekty v oblasti elektronizace veřejné správy v Česku pro rok 2019. Kraj Vysočina získal v kategorii krajů první místo za aplikaci Samospráva, z Vysočiny uspěl dále Pelhřimov, který v kategorii měst obsadil druhou příčku za Portál občana města Pelhřimov. Speciální ocenění obdržela služba Žádost o vyjádření k existenci sítí přes Portál občana, na jejímž vývoji se podílel také Kraj Vysočina. „Je to pro nás velice významné ocenění, protože do vývoje aplikace Samospráva jsme se pustili čistě v naší režii, bez pomoci externích subjektů. Je tedy produktem, pod kterým jsou podepsaní pouze úředníci krajského úřadu. Myslím, že i to bylo jedním z důvodů, proč jsme zvítězili v silné konkurenci ostatních krajů,“ přiblížila ředitelka sekce ekonomiky a podpory krajského úřadu Eva Janoušková.
 

 
 

Pomocí aplikace Samospráva Kraje Vysočina je podařilo plně elektronizovat agendu spojenou s administrací materiálů, které jsou podkladem pro jednání Rady Kraje Vysočina. „Jde o komplexní systém umožňující nejen tvorbu materiálu včetně libovolného množství příloh, ale také jeho připomínkování, projednání včetně definice usnesení a také zveřejnění pro široký okruh zájemců. Veřejnost pak může do aplikace vstoupit jednoduše přes webové stránky kraje,“ vysvětluje vedoucí odboru informatiky Petr Pavlinec a doplnil: „Navíc se zavedením nového systému Samospráva podařilo výrazně omezit administrativu, která byla při vytváření podkladových materiálu s informacemi nutnými pro rozhodování samosprávy velmi rozsáhlá a komplikovaná.“ Velkým bonusem této aplikace je automatická tvorba úkolů, vzniklých na základě usnesení, a to jak pro krajské úředníky, tak pro příspěvkové organizace,  zároveň automatické zveřejnění schválených rozpočtových opatření na webu a propojení s ostatními informačními systémy kraje. 


Egovernment The Best 2019 je soutěžní sbírka nejzajímavější projektů elektronizace veřejné správy v České republice, přičemž velký důraz se klade na využitelnost a přenositelnost těchto aplikací nebo systémů do činnosti jiných subjektů veřejné správy. Ocenění jsou každoročně udělována v kategorii obcí, měst, krajů a na centrální úrovni. Vedle toho je udělováno i několik speciálních ocenění mimo jiná za počin roku – letos se jím stal zákon o právu na digitální služby. Kraj Vysočina uspěl v soutěži už v minulých letech například s aplikací eDOTACE, MUZEUM4U nebo eAMBULANCE.


the best

the best

the best

the best

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2019 / 28.11.2019

Počet návštěv: 4325
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies