Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Sociální podnikání přináší pracovní příležitosti lidem s hendikepem

Sociální podnikání přináší pracovní příležitosti lidem s hendikepem
Pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pavla Fraňka se 9. října v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava uskutečnila konference Sociální podnikání a místní komunity. Konferenci uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s firmou PTL, s.r.o., která zaměstnává hendikepované ve službách zaměřených na využívání marketingových nástrojů, s Koordinačním uskupením nestátních neziskových organizací Kraje Vysočina a s Vysokou školou polytechnickou Jihlava.
 

 
 

Na konferenci se sešli zástupci sociálních podniků, obecních úřadů i poskytovatelů sociální péče. Předmětem příspěvků a diskuze byly podmínky pro sociální podnikání, jeho financování i příklady úspěšného fungování sociálních podniků v České republice. Zástupkyně Ministerstva práce a sociálních věcí představila dotační tituly pro sociální podniky. Se svými příspěvky vystoupili také zástupci finančních institucí, kteří představili své produkty určené k úvěrování a podpoře tohoto fenoménu. Do konference se zapojili také představitelé Komory sociálních podniků a organizace TESSEA, která zastřešuje a propojuje sociální podniky. Představen byl také systém podpory sociálních podniků v Pardubickém kraji.


„Naši spoluobčané s hendikepem zpravidla nemají takovou možnost seberealizace prostřednictvím pracovní činnosti jako my ostatní. Sociální podniky jsou pro ně takřka zázračnou příležitostí být platnými členy společnosti, zvýšit si sebevědomí i vydělat si peníze vlastní prací. V osobním životě člověka, pro něhož bylo v předcházejícím životě něco takového nemožné, přináší sociální podnik tak zásadní změnu, jakou snad ani nelze dostatečně ocenit," uvedl na setkání náměstek hejtmana Pavel Franěk.


sociální podnikání

sociální podnikání

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Sociální podnikání přináší pracovní příležitosti lidem s hendikepem
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2018 / 12.10.2018

Počet návštěv: 843
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek