Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Sněhu na Vysočině pomalu ubývá, hladiny řek mírně stoupají

přehrada
„Sníh na Vysočině zatím významně neodtává, pouze roste jeho hustota,“ informuje Jaroslav Rožnovský, ředitel pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. V současnosti odhadují meteorologové jeho množství v našem regionu zhruba na půl miliardy metrů krychlových, což představuje v průměru 81 litrů vody na metr čtvereční. Současná zásoba vody ve sněhu představuje 60 – 70% stavu oproti stejnému období jara 2006, kdy došlo k významným jarním povodním. V nejbližších dnech podle hydrometeorologů případné tání zpomalí noční poklesy teplot. V souvislosti s denními vyššími teplotami v průběhu příštího týdne nelze vyloučit místní zvednutí hladin regionálních toků, resp. dosažení prvního stupně povodňové aktivity.
 

 
 

Dnes zasedla v Jihlavě preventivně Povodňová komise kraje Vysočina. Vodohospodáři jednotlivých povodí informovali, že v současné době jsou všechny významné vodní nádrže typu Vír či Mostiště předpuštěny. „Z informací podaných jednotlivými členy komise vyplývá, že vodní díla na území regionu jsou přepuštěna o cca 20 - 30 % své kapacity. Ledové bariéry jsou zatím bez výrazného pohybu. První ledová bariéra, která však nepředstavuje žádné vážné ohrožení, se objevila na řece Oslavě těsně na hranici kraje Vysočina,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství Josef Matějek.

 

Začátkem letošního roku provedl kraj Vysočina plánované školení povodňových orgánů obcí s rozšířenou působností, dále školení k ochraně před povodněmi pro nejnižší povodňové orgány a pravidelně dochází k aktualizaci spojení na povodňové komise obcí s rozšířenou působností. „Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina letos nově proškolil v každém okrese jednu jednotku dobrovolných hasičů na stavby protipovodňových hrází. Jde o jednotky v Mrákotíně, Kejžlici, Lesonicích, Jimramově a Habrech,“ doplnil ředitel Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Drahoslav Ryba.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.2.2010 / 25.2.2010

Počet návštěv: 24671
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies