Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Smyslem týdnů je upozornit na problematiku duševního postižení

V otázkách duševního zdraví před námi stojí dvě otázky: Za jakých předpokladů lze v oblasti psychologie mluvit o nemoci? A jaké vztahy lze s určitostí stanovit mezi případy psychopatologie a případy patologie organické? Smyslem Týdnů pro duševní zdraví je co nejvíce informovat širokou veřejnost o problematice duševně nemocných, a o mentální hygieně jako prevenci duševních onemocnění. Letošní Týdny pro duševní zdraví proběhly v jednotlivých regionech pod záštitou radního kraje Vysočina pro sociální věci Petra Krčála.
 

 
 

O aktivitách jednotlivých organizací působících v oblasti péče o duševně nemocné i aktivitách dalších organizací působících v sociálně zdravotní oblasti se mohla veřejnost přesvědčit přímo v zařízeních FOKUSU, který působí nejenom v Pelhřimově, ale i v Havlíčkově Brodě a Chotěboři. V rámci těchto týdnů probíhaly na mnoha zařízeních i Dny otevřených dveří, kde veřejnost mohla vidět, jak sociální pracovníci, pedagogové, ale i psychologové pracují s lidmi s handicapem. Jedním z těch, který přijel podpořit tyto akce byl i radní kraje Vysočina Petr Krčál. Ten se zúčastnil Dne otevřených dveří Fokusu Vysočina v Pelhřimově. V centu si prohlédl celý terapeutický program organizace, diskutoval o problematice chráněných dílem a společně s pracovníky Fokusu byl přítomen i ukázkám práce duševně postižených lidí.

 

„Je velice dobré, že organizace Fokus Vysočiny každoročně propaguje touto akcí problémy duševních nemocí a duševně postižených jedinců. Tím se naše veřejnost může podstatně lépe seznámit s činností zařízení pro mentálně postižené. Velice alarmující je dnes problematika fungování chráněných dílen a jejich podpora, protože práce je přirozeným prostředkem, který pro každého člověka znamená naplnění jeho života. Proto je tak nutné, aby i kraj byl nápomocen vytváření přirozených prostředí a pracovních aktivit pro lidi s handicapem. První vlaštovkou mohou být třeba i prodejní trhy výrobků lidí s postižením, nebo propagační předměty zhotovené lidmi s handicapem a odebírané jednotlivými firmami a institucemi v kraji,“ řekl v průběhu návštěvy Petr Krčál.

 

Smyslem týdnů je upozornit na problematiku duševního postižení

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Smyslem týdnů je upozornit na problematiku duševního postižení
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2009 / 30.9.2009

Počet návštěv: 24556
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek