Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě

Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě nově funguje Senior Point - informační a metodické centrum zaměřené na služby a pomoc seniorům. „Aktivity centra jsou mimo jiné zaměřeny na problematiku aktivního stárnutí, poradenství, celoživotního vzdělávání a zdravého životního stylu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Souběžně byl odstartován také provoz infolinky o programu výhod pro seniory. Na telefonním čísle 840 111 122 se zájemci dozvědí vše potřebné o Senior pasech.
 

 
 

„Zavolat mohou zájemci o účast ve slevovém systému. Držitelé se na tomto čísle dozvědí o aktuálních možnostech využití,“ dodává radní Petr Krčál.  Linka bude v provozu každý den, a to v čase 8:00 – 16:30 hod. První krajský Senior Point v Jihlavě obsluhuje vyškolený pracovník. Klientům a zájemcům o pomoc je připraven poskytnout základní poradenství týkající se například bydlení, sociální péče, zdravého životního stylu a volnočasových aktivit. Jeho rad, případně zprostředkování kontaktu budou návštěvníci moci využívat bezplatně. Pracovník bude také zajišťovat administraci Senior pasů. Lidé si v Senior Pointu mohou vyřídit slevovou kartu nebo nahlédnout do aktuálního slevového katalogu. „Touto formou chceme podpořit aktivní život seniorů v kraji,“ vysvětluje radní Petr Krčál.

 

Další novinkou nejen pro držitele Senior pasů je spuštění webové stránky http://www.vysocina.seniorpasy.cz/. Stránka přináší kompletní informace o projektu a zároveň systému slev, k dispozici je aktualizovaná databáze poskytovatelů slev. Prostřednictvím jednotlivých parametrů je možné vyhledat slevu “šitou na tělo“. V nabídce webu je také možnost on-line registrace do slevového programu.

 

Provoz všech aktivit bude hrazen z projektu příhraniční spolupráce s partnery z Dolní Rakouska tzv. SENIOR PLUS. První klienti mohli Senior Point navštívit 21. června 2013.

 

První městský Senior point funguje od listopadu minulého roku v Třebíči v budově bývalého okresního úřadu na Masarykově náměstí.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2013 / 27.6.2013

Počet návštěv: 12902
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek