Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Slovenský prezident pochválil studenty tradičních oborů z Vysočiny

Malování na sklo
Čtyři krajské střední školy reprezentují ještě dnes tradiční obory na největším veletrhu vzdělání Slovenské republiky Mladý tvorca v Nitře. Střední škola obchodu a služeb Jihlava představuje obor hodinář, Střední škola stavební Jihlava vyslala do partnerského regionu studenty projektující budovy v CAD, Akademie Světlá nad Sázavou prezentuje broušení a malby na sklo a Stření škola technická Jihlava spoluvystavuje se svým nitranským partnerem.
 

 
 

Slovenský tradiční veletrh vzdělání Mladý tvorca umožňuje středním školám prezentovat prostřednictvím výrobků a ukázek zručností výsledky odborného vzdělávání a přípravu pro budoucí zaměstnání. "Rodiče žáků základních škol, kteří se rozhodující o výběru budoucího povolání svých dětí, se mají možnost seznámit s odbornou přípravou a vzděláváním na jednotlivých typech škol. Stejný způsob propagace resp. využití veletrhů známe i u nás, ale jeho celostátní obdoba v České republice nemá tradici a pravděpodobně zatím ani schopného pořadatele," uvedla vedoucí krajské delegace Marie Kružíková.

 

Veletrh Mladý tvorca navštívil také prezident SR Ivan Gašparovič. Svou návštěvou překvapil i expozici kraje Vysočina. "Pan prezident obdivoval práci učňů oboru hodinář a výrobky ze skla, které studenti světelské střední školy foukali přímo na přání veřejnosti," komentoval návštěvu náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Slovenský prezident pochválil studenty tradičních oborů z Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2010 / 22.4.2010

Počet návštěv: 24765
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek