Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Šlechtitelský program českého strakatého skotu slaví na Vysočině úspěchy už desátým rokem

Ilustrační foto
Chovatelské a šlechtitelské družstvo Impuls slaví letos desáté výročí své činnosti. V červnu si toto výročí připomněli chovatelé skotu v Bohdalci na Vysočině. Oslav se zúčastnil i radní kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství Josef Matějek, který členům družstva poděkoval za mimořádný přístup v agrárním sektoru. Chovatelské družstvo Impuls je jediné svého druhu v České republice a je členem Sdružení inseminační a testační stanice Mnichov – Grub. Členy je celkem 42 zemědělských podniků, ve kterých je chováno skoro šestnáct tisíc kusů krav českého strakatého plemene.
 

 
 

Družstvo Impuls je jediným, které realizuje šlechtitelský program českého strakatého plemene podle koncepce Svazu chovatelů českého strakatého skotu. Impuls je také vlastníkem odchovny plemenných býků v Bohdalci, kde se nachází 65 kusů zvířat.

 

„Na setkání přijeli chovatelé a hosté nejen z České republiky, ale také z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska, Turecka a ze Spojených států Amerických. Přítomným byla také předvedena kolekce plemenných zvířat,“ uvedl vedoucí odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství Petr Bureš. Další částí setkání bylo odhalení pamětní desky zakladateli genetiky Gregoru Johannu Mendelovi. Toho se zhostil děkan Mendelovy univerzity v Brně Ladislav Zeman. Aktuální zemědělskou problematiku prezentoval prezident Agrární komory České republiky Jan Veleba.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Šlechtitelský program českého strakatého skotu slaví na Vysočině úspěchy už desátým rokem
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2011 / 22.7.2011

Počet návštěv: 16120
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek