Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Slavnostní uzavření smlouvy o spolupráci mezi Krajem Vysočina a Akademií věd České republiky

Ilustrační foto
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš dnes slavnostně podepsali Smlouvu o spolupráci mezi Krajem Vysočina a Akademií věd České republiky (AV ČR). „Spolupráce mezi pracovišti Akademie věd České republiky a krajem bude zaměřena na řešení úkolů sociálního, ekonomického, ekologického, přírodního a kulturního charakteru formou výzkumných projektů základního výzkumu a jeho aplikací. Výsledky spolupráce budou přispívat ke zvýšení kvality života v dané oblasti. Pracoviště Akademie věd České republiky budou garanty odborné kvality projektů, kraj zaručuje přínos konkrétních úkolů pro danou oblast. Pravidelně jedenkrát ročně budou výstupy spolupráce též prezentovány na vzájemném setkání představitelů AV ČR, kraje a dalších partnerů regionální spolupráce,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Kraj Vysočina připravil už dva konkrétní projekty, a to s Filozofickým ústavem AV ČR a Ústavem teoretické a aplikované mechaniky AV CŘ. Projekty se ucházely o podporu, kterou získaly a budou realizovány v roce 2014. Rovněž nemohu opomenout běžící spolupráci obou institucí, a to v rámci Rady pro inovace Kraje Vysočina či činnosti znalostních platforem v oblasti vědy výzkumu a inovací v rámci Evropského regionu Dunaj Vltava,“ dodal Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.


Akademie věd České republiky má na území Kraje Vysočina dvě odborná pracoviště – Centrum Excelence Telč Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR a detašované pracoviště Ústavu biologie obratlovců AV ČR ve Studenci.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2014 / 21.2.2014

Počet návštěv: 9442
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek