Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Školní statek v Humpolci produkuje vlastní jogurty

ŠS HU
Rekonstruovaná minimlékárna Školního statku Humpolec má za sebou prvních několik týdnů provozu. Půllitrová balení jogurtů vyrobených z vlastních surovin v režimu praktické výuky žáků oboru farmář, který se vyučuje na České zemědělské akademii v Humpolci, už prošla úspěšně laickou degustací. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martina Kukly pořídil statek novou odbornou učebnu minimlékárny vybavenou potřebnou technologií za 1,5 miliónu korun za přispění EU dotací. Ke zvýšení kvality výuky došlo v posledním roce na školním statku i díky otevření tzv. minichovu.
 

 
 

„Jako jediný školní statek v ČR provozuje ten humpolecký vlastní  zpracovatelský provoz jatek a mastné výroby, provoz je postupně modernizován, výrobky lze zakoupit v běžné prodejní síti především na Pelhřimovsku a Humpolecku nebo v podnikové prodejně na humpoleckém náměstí. O provoz výrobny se stará dvacítka zaměstnanců. V rostlinné a živočišné výrobě školního statku pracuje v současné době zhruba čtyřicítka lidí, statek hospodaří  na 600 ha zemědělské orné půdy včetně 180 ha luk,“ popisuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, pod které školní statek spadá.

„Školní statek Humpolec čeká v následujících letech modernizace strategického provozu - sušky obilí, která se bude odvíjet od plánované plynofikace areálu školního statku. V roce 2020 budou práce oprav projektovány, v dalších letech by mohla modernizace proběhnout. Je tedy jisté, že modernizace sušky bude součástí budoucích akcí zařazených do krajského rozpočtu," doplnil Martin Kukla.


  • Foto: Návštěva Jany Fialové a Martina Kukly na Školním statku Humpolec
ŠS HUŠSHUŠS HU
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2020 / 31.1.2020

Počet návštěv: 3455
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek