Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Školicí centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou

ZZS
Kraj Vysočina postaví do čtyř let v areálu sídla Zdravotnické záchranné služby v Jihlavě nové školicí a vzdělávací středisko. Bude určené pro výuku a výcvik složek IZS, které zasahují na území Kraje Vysočina v oblasti krizové přípravy. Stavba s předpokládaným rozpočtem 45 milionů korun by měla vyrůst za podpory evropských dotací. „Architektonicky bude přístavba korespondovat s dosavadní zástavbou a bude situována do volného rozvojového prostoru ve svahu směrem k obchodnímu centru. Jeho výška respektuje požadavky zajištění leteckého provozu záchranné služby,“ říká náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Komplexní centrum budou tvořit vzájemně provozně propojená pracoviště v oploceném areálu ve Vrchlického ulici. Jako nejvhodnější se podle projektu jeví výstavba dvoupodlažní budovy se samostatným vstupem. V objektu bude velká přednášková místnost pro teoretickou výuku s projekční stěnou a videokonferenčním zařízením, odborné učebny, místnost pro výcvik leteckých záchranářů, lezecká stěna a řada simulátorů vč. pracoviště pro trénink speciálního biohazard týmu. Součástí stavby bude technické a hygienické zázemí.
„Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by měla pokrýt 85 procent nákladů. Státní rozpočet přispěje pěti procenty, kraj uhradí deset procent,“ informoval Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky.

 

Pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v současné době operuje 29 výjezdových skupin různého druhu, z toho 12 pozemních skupin s lékařem přes den a 10 v noci, 16 pozemních skupin bez lékaře a 18 v noci a jedna letecká skupina s lékařem. ZZS KV zaměstnává 404 pracovníků. Rozvržení výjezdových stanovišť je navrženo ideálně tak, aby byl zajištěn dojezdový čas na celém území regionu do dvaceti minut.

  • Více informací Pavel Kutiš, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Školící centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Školící centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2016 / 14.9.2016

Počet návštěv: 3678
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek