Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Skladování a likvidace elektrických zařízení v domácnostech

Kraj Vysočina je zapojen jako strategický partner do projektu CEWA (ATCZ205) – Circular economy of waste dotačně podpořeného z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020. Leadpartnerem projektu je Energetická agentura Vysočiny. Projektovými partnery jsou pak Svazek obcí pro komunální služby Třebíč, Město Prachatice, BOKU Wien - Univerzita přírodních zdrojů a biologických věd ve Vídni a Spolek pro nakládání s odpady ve správním obvodu Waidhofen/Thaya. Dalšími strategickými partnery jsou Jihomoravský kraj, Úřad spolkové vlády Horního Rakouska.
 

 
 

Cílem projektu CEWA je inovativní přístup v systému nakládání s odpady v souladu s cirkulární ekonomikou Evropské unie s důrazem na aplikovatelnost. „Tento přístup spočívá v nalezení optimálních postupů pro minimalizaci množství odpadů a pro maximalizaci využití odpadů na základě principů cirkulární ekonomiky. Dílčí část projektu řeší otázky nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči v domácnostech,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

Ve většině domácností pravděpodobně existují vyřazené elektrické spotřebiče, které našly místo posledního odpočinku v zásuvkách, skříních a dalších skladovacích prostorech. Otázkou je, proč tato stará zařízení nekončí v recyklačním cyklu, kolik z těchto zařízení je stále funkčních a jaké množství surovin zůstává tímto způsobem skladování nevyužito.

Energetická agentura Vysočiny proto provádí aktuální průzkum těchto otázek a žádá vás o aktivní zapojení vyplněním dotazníku.

„Kraj Vysočina vyzývá občany, aby se do vyplnění dotazníku zapojili a pomohli tak vytvořit podmínky pro uplatnění principů cirkulární ekonomiky. S výstupy projektu a tohoto dotazníku Kraj Vysočina bude dále pracovat v rámci Akčního plánu k plnění Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025,“ dodává náměstek hejtmana Lukáš Vlček. • Více informací Jan Joneš, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

InterReg

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2021 / 18.5.2021

Počet návštěv: 653
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies