Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Silnice pod Šeptouchovem v Ledči zůstává uzavřená, další postup ukáže odborný průzkum

Silnice pod Šeptouchovem v Ledči zůstává uzavřená, další postup ukáže odborný průzkum
V důsledku nestability skalního masivu a vysokému riziku pádu skalních bloků a kamení zůstává zcela uzavřená silnice vedoucí pod svahem Šeptouchov v Ledči nad Sázavou. Město Ledeč nad Sázavou nyní objednalo u Akademie věd ČR inženýrskogeologický průzkum, jehož výsledky by měly být známé na přelomu dubna a května. „Na základě průzkumu zvolí pak město, kraj a Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, jako správce komunikace, další postup sanace svahu,“ upřesnil technicko-správní náměstek KSUSV Tomáš Mátl.
 

 
 

Podle geologického posudku České geologické služby z února letošního roku je svah Šeptouchov ve velmi špatném stavu. „Svahová nestabilita v současné době spadá do nejvyšší kategorie. Riziko pádu kamení i celých skalních bloků navíc zvyšuje předjarní rychlé střídání mrazů a teplot nad nulou,“ doplnil náměstek Tomáš Mátl. Silnice tedy zůstává zcela neprůjezdná pro veškerou dopravu, úseku pod Šeptouchovem by se měli kvůli vlastní bezpečnosti vyhnout i chodci. Místo je i pro ně osazeno zákazovými značkami. „Až na základě výsledků odborného průzkumu, bude možné zvažovat alespoň částečné zprůjezdnění silnice, samozřejmě při nepřetržitém monitoringu skalního masivu inteligentními systémy,“ uzavřel náměstek Mátl.


Náklady na odborný průzkum i následné zajištění svahu uhradí město Ledeč nad Sázavou a Kraj Vysočina.

šeptouchov
šeptouchov
šeptouchov
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.3.2022 / 8.3.2022

Počet návštěv: 763
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies