Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Silnice mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří otevřena

II/345
Silnice II/345 mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří byla v pátek odpoledne předána po modernizaci do režimu předčasného užívání s tím, že ji mohou začít využívat motoristé. Práce na silničním tahu o délce více než 15 kilometrů s generální modernizací tří mostů a dalších propustků začala před rokem. Na nákladech spojených se stavebními pracemi ve výši 205 miliónů korun se očekává podpora z ROP Jihovýchod ve výši 195 miliónů korun. Novou silnici si dnes prohlédl v celé její délce náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Libor Joukl.
 

 
 

„Důvodem rozsáhlých stavebních prací na silnici II/345 bylo postupující rozpadávání stávajícího asfaltového krytu vlivem neúnosného podloží. Byla sjednocena šířka komunikace na 7,5 metru. Současně s krajem realizovaly investice i Vilémov a Nová Ves u Chotěboře. V blízkosti silnice zde vznikly nové chodníky,“ informoval Libor Joukl.  

 

Stavba II/345 Golčův Jeníkov - Chotěboř je umístěna v koridoru stávající silniční komunikace. Předmětem projektu byly stavební úpravy sedmi úseků, včetně rekonstrukce tří mostů a stávajících propustků. Stavba řešila rekonstrukci stávajícího stavu předmětné komunikace v její původní trase bez odchýlení se od původní osy. Jednalo se o obnovu obrusných a ložných vrstev stávající vozovky, lokálně obnovu podkladní asfaltové vrstvy, dále rekonstrukci porušených okrajů vozovky síťovými trhlinami a vyjetými kolejemi.

 

V souvisejících stavebních objektech byly řešeny rekonstrukce stávajících mostů v rozsahu trasy, jednalo se o most přes potok za obcí Golčův Jeníkov, ve Vilémově a v Točicích a rekonstrukce sdělovacích vedení a veřejného osvětlení umístěných v bezprostřední blízkosti okrajů vozovky silnice II/345.

 

Most přes potok za obcí Golčův Jeníkov – původní nosná konstrukce byla snesena a nahrazena obloukovou ocelovou konstrukcí z flexibilního plechu. Most je opatřen silničním svodidlem.

Most ve Vilémově – tvoří oblouková ocelová konstrukce z flexibilního plechu. Na pravé římse je jednostranný veřejný chodník. Na obou stranách mostu jsou do římsy zakotveny ocelová zábradlí.

Most v Točicích – zde byla odstraněna původní nosná konstrukce a místo ní vybudována nová desková železobetonová nosná konstrukce uložená na dvojici hrncových ložisek na nové úložné prahy. Na levé římse je osazeno ocelové mostní svodidlo, na které navazuje ocelové silniční svodidlo. Na pravé chodníkové římse je osazeno zábradlí.

 

Součástí projektu byla rekonstrukce silnice v městysu Vilémov: rekonstrukce silnice II/345, rekonstrukce křižovatky II/345, II/340, III/3455, dešťová kanalizace, přeložka vodovodu, přeložka plynovodu a přeložka vedení ČEZ.

 

logo ROP Jihovýchod

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 31.7.2015 / 31.7.2015

Počet návštěv: 8787
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek