Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Setkání se starosty obcí v Polné. Řešila se veřejná doprava, silnice i venkovské prodejny

Setkání se starosty obcí v Polné. Řešila se veřejná doprava, silnice i venkovské prodejny
Pravidelné setkání Rady Kraje Vysočina se starosty obcí Vysočiny se dnes odpoledne uskutečnilo v areálu hradu a zámku v Polné. Dvě stovky starostek a starostů si vyslechly aktuální informace z jednotlivých gescí a diskutovaly důležité otázky dotýkajících se obecních samospráv. Představitelé obcí, městysů a měst se dotazovali například na připravovanou změnu systému veřejné dopravy, na modernizaci krajské silniční sítě, zajištění praktických lékařů v menších obcích nebo na podporu venkovských prodejen.
 

 
 

Velký prostor byl věnován hospodaření s vodou, kdy krajský radní Martin Hyský připomněl dotační tituly, které mohou obce využít při řešení problematiky zásobování pitnou vodou na svém území. „Pro příští rok počítáme se změnou zásad zastupitelstva na infrastrukturu vodovodů a kanalizaci. Nově budou moci o podporu požádat i větší města na své místní části,“ řekl na setkání radní Hyský. Mnoho dotazů směřovalo jako už tradičně do oblasti silničního hospodářství a na nově vznikající systém Veřejné dopravy Vysočiny. „Z množství dotazů a vystoupení na toto téma je zřejmé, že diskuze nad novým dopravním systémem ještě nekončí. Budeme se snažit najít kompromis, který bude výhodný pro všechny strany,“ uvedl v Polné krajský radní Jan Hyliš.

starosta

starosta

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Setkání se starosty obcí v Polné. Řešila se veřejná doprava, silnice i venkovské prodejny.
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2017 / 9.10.2017

Počet návštěv: 1369
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek