Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Březen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Setkání rady kraje se starosty měst a obcí regionu

Setkání rady kraje se starosty měst a obcí regionu
Letošní setkání se stávajícími starosty obcí, měst a městysů regionu, patrně poslední před komunálními volbami, hostila dnes odpoledne Třešť. Členové Rady Kraje Vysočina seznámili zástupce obcí s novinkami souvisejícími s rozpočtem Kraje Vysočina, především pak s kapitolami, které mohou pomoci regionu s rozvojem. Padly nové informace o předávání hlášení o stavu dodávek elektrické energie společností E.ON Distribuce v případech mimořádných událostí.
 

 
 

Ve spolupráci s Krajem Vysočina, Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina a společností E.ON Distribuce byl navržen systém vyrozumění, jehož centrem je Krajské operační a informační středisko HZS Kraje Vysočina (KOPIS). Informace respektive zásadní informace o mimořádných událostech získané od oblastních manažerů společnosti bude KOPIS HZS Kraje Vysočina předávat dále obcím. Ještě v tomto týdnu bude starostům v oblasti distribuce E.ON odeslána zkušební SMS zpráva.

 

Starostové obcí byli předběžně informováni o loňském výsledku hospodaření Kraje Vysočina. Oproti roku 2016 byly daňové příjmy vyšší o cca 422 miliónů korun, což se příznivě promítne do tvorby a konečné výše Fondu strategických rezerv.

 

Padla i nejočekávanější informace o dotačních titulech roku 2018: K dispozici během celého roku bude celkem 62 dotačních titulů a výzev v souhrnné výši téměř 350 miliónů korun. Například pro grantový program Venkovské prodejny bude v roce 2018 vyčleněno o 100 % peněz více než loni – ve finále budou letos mezi obce rozděleny 4 milióny korun, malé obce si letos polepší i při rozdělování krajských peněz v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny – na základě předložených žádostí je Kraj Vysočina připraven obcím pomoci částkou 85 miliónů korun, o pět miliónů korun více než loni.

 

Další diskuzi starostové vedli na téma kvality údržby krajských silnic nižší třídy, na téma odměn neuvolněných starostů, především pak o jejich povinně (ne)odváděných složkách.


Účastníci setkání měli možnost seznámit se s místní Agendou 21 jako metodou kvality veřejné správy a s aktivitami Projektu Zdravý Kraj Vysočina.

ZDravý kraj

starostové


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2018 / 5.3.2018

Počet návštěv: 3076
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek