Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Setkání ministrů zahraničních věcí a hejtmanů v Mikulově

Setkání ministrů zahraničních věcí a hejtmanů v Mikulově
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v úterý 11. listopadu zúčastnil společného jednání ministrů zahraničních věcí České republiky a Rakouska a také hejtmanů sousedících českých a rakouských regionů na zámku v Mikulově. Kromě česko-rakouských témat se ministři s hejtmany věnovali také evropským otázkám. „Kraj Vysočina podepsal dohodu o spolupráci s Dolním Rakouskem v roce 2002. Od té doby se nám podařilo uskutečnit řadu menších i větších projektů, které pomohly vytvořit přátelské vztahy na obou stranách,“ uvedl při setkání hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Za společným jednacím stolem zasedli vedle ministra zahraničních věcí České republiky Lubomíra Zaorálka také spolkový ministr pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouské republiky Sebastian Kurz, velvyslanci obou zemí, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská. Hejtman Jiří Běhounek připomněl na mikulovském jednání rok 2009 a zatím největší společný projekt Vysočiny a Dolního Rakouska, a to Dolnorakouskou zemskou výstavu, jejíž část byla umístěna také v Telči.

 

 Dalším příkladem fungující spolupráce je letní táborový program Mladá univerzita Waldviertel, kterou za šest let existence prošlo téměř 700 dětí z Dolního Rakouska, Vysočiny, Jihočeského i Jihomoravského kraje. „S Rakouskem nás pojí společná hranice i společná historie, to je nespornou výhodou pro rozvíjení skutečně úzkých a efektivních vztahů s našimi sousedy. Na druhou stranu je třeba říci, že ne ve všech otázkách jsme zajedno, příkladem může být jaderná energetika,“ doplnil hejtman Běhounek s tím ale, že Kraj Vysočina je připraven a také se o to dlouhodobě snaží být v otázkách dukovanské elektrárny zcela otevřený a poskytovat maximum informací nejen o jejím chodu, ale i budoucích záměrech v této oblasti.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2014 / 12.11.2014

Počet návštěv: 4371
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek