Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Setkání krajské rady se seniory

Ilustrační foto
Další z pravidelných setkání vedení Kraje Vysočina se zástupci regionálních seniorských organizací proběhlo v závěru minulého týdne v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Krajští radní informovali o aktuálních záležitostech týkajících se jednotlivých resortů a senioři mluvili o aktivitách seniorských svazů. Největší prostor byl věnován tématům ze sociální oblasti. Představeno bylo také plnění krajského rozpočtu na letošní rok, čerpání evropských dotací, přiblíženo bylo i téma odpadového hospodářství a nechyběly ani pozvánky na připravované kulturní akce.
 

 
 

Vedle krajského rozpočtu, který za letošní rok dle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného vykazuje pozitivní trend, se hovořilo také o novince, jíž je přechod financování sociálních služeb. „Od příštího roku čeká sociální služby změna ve financování. Peníze na jejich provoz už nebude rozdělovat Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale jednotlivé kraje. Ty obdrží prostředky ze státního rozpočtu formou účelové dotace, a z tohoto zdroje budou v samostatné působnosti schvalovat a vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb,“ obeznámil přítomné náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

Pozornost byla věnována i stále častěji skloňované péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. „Činíme takové kroky, abychom v příštích dvou letech uspokojili zvyšující se poptávku po odborné  péči,“ poznamenal ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Zároveň připomenul, že rozvoj péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence vyplývá ze Střednědobého plánu sociálních služeb Kraje Vysočina, jenž reaguje na aktuální potřeby v sociální oblasti na Vysočině, a to včetně potřeby financování poskytované péče.

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2014 / 6.10.2014

Počet návštěv: 5099
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek