Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Setkání folklorních souborů Kraje Vysočina

Setkání folklorních souborů Kraje Vysočina
Třicítka zástupců folklorních souborů z Vysočiny se společně se zástupci Horáckého folklorního sdružení sešli ve čtvrtek 20. února 2014 s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a předsedou Folklorního sdružení České republiky Zdeňkem Pšenicou. Hlavními tématy setkání byl současný stav folkloru na Vysočině, posílení role Horáckého folklorního sdružení jako zastřešujícího subjektu folklorních souborů a vytvoření podmínek pro užší spolupráci s krajem a s Regionálním pracovištěm tradiční lidové kultury při Muzeu Vysočiny Třebíč.
 

 
 

„Užší spolupráce všech zainteresovaných stran může pomoci souborům efektivněji využívat finance a zviditelnit oblast tradiční lidové kultury v rámci Kraje Vysoči,“ soudí Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. V závěru setkání se uskutečnilo slavnostní uvedení knihy Marty Toncrové a Silvy Smutné „Lidové písně z Podhorácka II.“, vydané Muzeem Vysočiny Třebíč ve spolupráci s brněnským pracovištěm Etnologického ústavu Akademie věd České republiky za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Poté se konala prezentace dokumentárního filmu Karla Veleby „Františka“, o sběratelce lidových písní Františce Kyselkové, oceněné hlavní cenou poroty a cenou diváků na přehlídce muzejního filmu Musaionfilm 2013 v Uherském Brodě.

 

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2014 / 21.2.2014

Počet návštěv: 8658
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek