Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Šestý ročník Týdne sociálních služeb

Šestý ročník Týdne sociálních služeb
Letošní 6. ročník Týdne sociálních služeb je v plném proudu. Přehlídka poskytovatelů sociálních služeb odstartovala v pondělí 6. října. Jak je již zvykem, do akce, která vyvrcholí v neděli 12. října, se velkou měrou zapojují také poskytovatelé sociálních služeb na Vysočině. „Chceme ukázat, že v našem regionu jsou sociální služby kvalitní, zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost a především, že pomáhají tam, kde je potřeba,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Vedle zařízení, jejichž zřizovatelem je Kraj Vysočina, se přehlídky účastní také ostatní sociální organizace. V jejich režii se konají dny otevřených dveří, přednášky, semináře, vernisáže, mezigenerační setkání, sportovní klání, divadelní představení či soutěže. Velká pozornost se váže také k projektu Podpora transformace sociálních služeb. S tím souvisí i vrchol Týdne sociálních služeb na Vysočině, kdy bude v neděli 12. října otevřena stavba transformované bydlení v Cetorazi. Nový domov tu najdou klienti Domova Jeřabina. „Otevření je pojímáno jako sousedské posezení, během kterého se budeme všichni společně dobře bavit,“ doplňuje radní Krčál.  

 

Sociální služby pomáhají zejména seniorům, lidem se zdravotním postižením či těm, kterým hrozí sociální vyloučení. Přístupnou formou chtějí poskytovatelé poukázat na proměnu, ale i na potřebnost sociálních služeb. „Týden sociálních služeb vznikal s cílem akcentovat a upozornit na sociální služby v České republice, na jejich potřebnost a nezbytnost, a to jak směrem ke státu a veřejné správě, tak i k široké veřejnosti,“ vysvětluje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. V budoucnu poroste význam především terénních a ambulantních služeb.

 

V současné době je na Vysočině více než 120 poskytovatelů, kteří mají zaregistrováno 286 sociálních služeb. Ty na Vysočině využívá téměř 80 tisíc klientů

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Šestý ročník Týdne sociálních služeb
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2014 / 9.10.2014

Počet návštěv: 2966
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek