Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Senioři z Třebíče reprezentovali Vysočinu v pétanque

Pétanque
Ve čtvrtek 20. srpna se ve Zlíně uskutečnil už šestý ročník moravského kola soutěže ve hře pétanque „Morava Cup“, určený pro moravské domovy pro seniory. Tohoto turnaje se zúčastnila dvě tříčlenná družstva z Domova pro seniory Třebíč Manž. Curieových. Jedno družstvo skončilo na třetím místě, druhé obsadilo v konkurenci dvanácti soupeřů čtvrtou příčku.
 

 
 

Seniorské klání navázalo na předchozí krajská kola a utkali se v něm tak zástupci pěti moravských krajů (Moravskoslezského, Olomouckého, Jihomoravského, Zlínského a Vysočiny). Každé družstvo bylo složeno ze tří hráčů a jednoho nehrajícího kapitána.


Na prvním místě se umístil tým Domova pro seniory Tovačov (Olomoucký kraj), druhou příčku obsadil Domov pro seniory Loučka (Zlínský kraj) a třetí místo vybojoval Domov pro seniory z Třebíče (Kraj Vysočina). Nejstarší soutěžící i soutěžícímu bylo shodně 92 let. Cenu Sympatie získala Ilka Sládková z Domova pro seniory Rožnov pod Radhoštěm (Zlínský kraj) a Cenu Fair-play si odnesl Antonín Lašák z Domova pro seniory Prostějov (Olomoucký kraj).


Celou akci zorganizoval Zlínský kraj ve spolupráci s Domovem pro seniory Burešov ve Zlíně, který má v areálu domova hned dvě hřiště na pétanque. Soutěžící přišli pozdravit a povzbudit radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan, náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas, krajský radní Jaroslav Kučera a předsedkyně Výboru Zastupitelstva Zlínského kraje Milena Kovaříková.


Z turnaje se stává tradice, díky které si mohou senioři z různých koutů republiky nejen zasoutěžit a strávit příjemné chvíle na čerstvém vzduchu, ale také navázat nová přátelství se soutěžícími z ostatních domovů.

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel: 564 602 811, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
Pétanque

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Senioři z Třebíče reprezentovali Vysočinu v pétanque
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.8.2015 / 24.8.2015

Počet návštěv: 4512
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek