Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Senioři v Pelhřimově si užili den plný zábavy a příjemných setkání

Senioři
Zhruba pět desítek hostů z Pacova, Pošné, Proseče u Pošné, Proseče Obořiště a Humpolce přivítali v úterý 21. června dopoledne v pelhřimovském domově pro seniory. Konal se tady totiž kulturně společenský den, při kterém se obyvatelé domovů pro seniory každoročně scházejí a užívají si příjemná setkání i zajímavý program. Součástí slavnostního dne byla i mše, kterou sloužil vikář Jaromír Stehlík.
 

 
 

Dopoledne se účastníci přesunuli před budovu domova, kde probíhalo představení činností jednotlivých zařízení. Klienti domovů několikrát vystoupili s připravenými představeními a sklidili velký potlesk. Domácí senioři zpívali s kytarou a recitovali, hosté z Proseče Obořiště předvedli svou oblíbenou cvičební sestavu, pacovští klienti s nejstarším účinkujícím ve věku neuvěřitelných 96 let se pochlubili půvabným vystoupením s barevnými deštníky na píseň Prší krásně a v dalších vystoupeních se opět hrálo a zpívalo. Výborná nálada pokračovala i odpoledne, kdy přítomní zhlédli taneční vystoupení dětí ze ZUŠ a tanečního klubu Pelhřimov, zatančili si při hudbě kapely P.A.M. a setkali se s členy Divadelního souboru Rynárec.

 

„Podobné aktivity jsou velice cenné. Dokáží pozvednout náladu, prohloubit vztahy mezi klienty jednotlivých domovů i jejich pracovníky a přispějí k pozitivním zážitkům i výměně zkušeností,“ ocenil zábavné odpoledne radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

 

  • Více informací Blanka Zemanová, sociální pracovnice, Domov důchodců Proseč-Obořiště
    příspěvková organizace, tel.: 565 394 112

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Senioři v Pelhřimově si užili den plný zábavy a příjemných setkání
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2016 / 1.7.2016

Počet návštěv: 1908
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek