Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Senioři se v Havlíčkově Brodě utkali o olympijské medaile

olymp
Dny pro seniory, které se konaly u příležitosti Mezinárodního dne seniorů na všech pobočkách Senior Pointů v Kraji vysočina zakončila v pátek 5. října společná Seniorská miniolympiáda. Místem konání byla havlíčkobrodská Obchodní akademie a Hotelová škola, kde poměřilo své síly 14 seniorských družstev z celé Vysočiny.
 

 
 

Žáci této školy byli patrony celé olympiády a stali se z nich nejenom rozhodčí jednotlivých soutěžních disciplín, ale o seniory se starali i v průběhu dne. V tělocvičně se postupně vystřídaly všechny pětičlenné týmy a zasoutěžily si v sedmi disciplínách: střelba z luku, hod šipkami, slalom, stavění pyramidy, kuželky, střelba florbalovou hokejkou na branku a hod na plechovky. Sportovní výkony senioři prokládali odpočinkem v prostorách školy, kde si mohli popovídat a studenti jim zde servírovali kávu, čaj a drobné občerstvení. Závěr akce patřil slavnostnímu vyhlášení výsledků, předání medailí a pohárů těm nejlepším, a diplomů a věcných darů všem zúčastněným týmům.


Výsledky Seniorské miniolympiády

Týmy:

1. místo Akademici Jihlava

2. místo Energie Havlíčkův Brod

3. místo Žďáráci Žďár nad Sázavou

Jednotlivci:

1. místo Čestmír Niederle, Akademici Jihlava

2. místo Marie Blažíčková, Žďáráci Žďár nad Sázavou

3. místo Eva Plodková, Energie Havlíčkův Brod


Několika akcí v rámci Dnů pro seniory jsem se zúčastnil a všechny měly jedno společné. Šlo o nadšení a zájem seniorů, se kterým se pouštěli do všech aktivit.  A z toho mám radost. Rozhodně i do budoucna plánujeme pokračovat v aktivitách, které seniorům dávají možnost zapojení do aktivního života, posilují zdravý životní styl, vzdělávání a mezigenerační dialog,” dodal ke Dnům pro seniory Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí.

 

Foto. Milan Šustr

olymp

olymp

olymp

olymp

olymp

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Senioři se v Havlíčkově Brodě utkali o olympijské medaile
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2018 / 8.10.2018

Počet návštěv: 1185
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek