Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Senioři mají stále větší zájem o spolupráci napříč krajem

Senioři mají stále větší zájem o spolupráci napříč krajem
Dnešní první velké setkání členských rad seniorů a volně působících klubů seniorů svolal do sídla Kraje Vysočina Petr Krčál, radní Kraje Vysočina. Splnil tak svůj nedávný slib, že kraj má zájem komunikovat nejen s registrovanými organizacemi, ale také s volně působícími zájmovými spolky a kluby zajišťujícími a koordinujícími seniorské aktivity. „Oproti běžným respektive pravidelným setkáním je to dnešní výjimečné snahou o hlubší navázání nových kontaktů s kluby a sdruženími seniorů napříč celým krajem. Vzhledem k tomu, že letošní rok je vyhlášen Rokem stárnutí a mezigenerační spolupráce, má otázka aktivního životního stylu hlubší rozměr,“ nechal se dnes slyšet Petr Krčál. Senioři byli seznámeni s jednotlivými částmi koncepce prorodinné politiky Kraje Vysočina, s rozjetím projektu Seniorských pasů a také s připravovaným grantovým programem, který má být zaměřen na prorodinnou politiku a vyhlášen v druhé půlce letošního roku.
 

 
 

„Naše celá společnost a Česká republika stárne a je třeba se připravovat na všechny aspekty, které z toho vyplývají. Statistikové a demografové odhadují, že už v roce 2050 bude v populaci zastoupena 50% generace starší 60 let věku, na to je třeba se připravovat jak v oblasti zaměstnávání seniorů – aktivních seniorů, tak propracováním volnočasového vyžití a aktivit. Otázka sociálních služeb a celého pojetí péče o seniory v jejich přirozeném prostředí má vést  k minimalizaci jejich izolovanosti. V případě Kraje Vysočina chceme sociální služby nastavovat tak, aby se  k seniorům dostaly v přirozeném prostředí, proto intenzivněji podporujeme terénní a ambulantní služeby,“ popsal aktivity kraje Petr Krčál.

Za Krajskou radu seniorů vystoupil a hosty přivítal Zdeněk Smutný, který také vyzval přítomné zástupce seniorských klubů z celého kraje ke spolupráci a sdílení zkušeností a dobrých příkladů.

 

Další setkání zástupců Kraje Vysočina a seniorů bude naplánováno v centru Univerzity třetího věku ve Velkém Meziříčí, a to s ohledem na jejich zájem o vzdělávání.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.4.2012 / 13.4.2012

Počet návštěv: 12297
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek