Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Senioři jsou v Novém domově ve Ždírci spokojeni

Senioři jsou v Novém domově ve Ždírci spokojeni
Při svých pravidelných cestách po Kraji Vysočina a krajských sociálních zařízeních navštívil radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál domov důchodců ve Ždírci u Jihlavy. V obci byla na konci května dokončena první etapa rekonstrukce areálu. Prozatím 54 klientů se v Novém domově, jak je v současnosti zařízení pojmenováno, těší špičkové péči
 

 
 

Senioři již nesdílejí čtyř a více lůžkové pokoje, které byly nahrazeny jednolůžkovými, dvoulůžkovými a několika třílůžkovými. Přestavbou vzniklo 24 pokojů vybavených novým nábytkem, televizí, lednicí, k tomu má každý pokoj bezbariérové sociální zařízení. V budově je nově také 5 společenských obývacích místností, kde mohou senioři trávit čas ve společnosti druhých, věnovat se svým zájmům a zapojovat se do běžných činností. „Chtěli jsme, aby se zde naši obyvatelé cítili dobře a pohybovali se v prostředí, které jim je blízké,“ přiblížila ředitelka Nového domova Martina Matějková. 

 

Klienti se v nových prostorách zabydleli velmi rychle, ba přímo bleskově. Přesvědčil se o tom také radní Petr Krčál, který s klienty strávil část prosluněného dopoledne. S mnohými si popovídal, nechybělo také společné cvičení. „Měl jsem upřímnou radost, když jsem se od seniorů dozvěděl, že se jim v novém domově líbí a že jim tu nic nechybí. Slovy chvály nešetřili ani zaměstnanci zařízení. To je nejlepší ocenění společné práce,“ řekl radní Petr Krčál, který si rovněž pochvaloval rychlou stavbu druhé budovy. Ta roste vedle opravené hlavní budovy, přičemž obě stavení budou fungovat společně. 

 

V rámci druhé etapy bude ve Ždírci vybudováno specializované pracoviště, kde najdou potřebnou péči klienti postižení Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence a jehož kapacita dosáhne 60 lůžek. Konečna kapacita domova by se tak měla pohybovat okolo 114 lůžek. Slavnostní otevření celého areálu je naplánováno na 14. září tohoto roku, a to za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2012 / 28.6.2012

Počet návštěv: 17894
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek