Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Senior Pointy jsou tu pro seniory i v době nouzového stavu

Všechny Senior Pointy v Kraji Vysočina mají napilno, i když v trochu jiném režimu, než v době před nouzovým stavem. Nyní se jejich aktivity zaměřují především na opuštěné a handicapované seniory, kterým se snaží pomoci. Myslí však i na seniory „čiperky“, se kterými jsou v kontaktu on-line či telefonicky.
 

 
 

Stále se snažíme zůstat s našimi seniory v kontaktu a nějakým způsobem jim zpříjemnit den. Když nemohou oni k nám, musíme mi za nimi. Voláme si, posíláme jim mailem různé úkoly, aby trénovali svoji paměť a když něco potřebují, vydáme se za nimi domů. Teď se seniorům hodně hodí poznatky z našich kurzů s tablety, které pravidelně v běžném provozu děláme. Online komunikace pro ně není problém, vědí jak na to,“ pochvaluje si dálkovou spolupráci se seniory koordinátorka Senior Pointu Pelhřimov Eva Havlíčková.

 

„Naše pomoc se zaměřuje především na opuštěné seniory, kteří nemají nikoho. Zajistíme pro ně nákupy, vyzvedneme léky v lékárně a vše doručíme až k nim domů. Hodně pomůže i vlídné slovo, senioři jsou často ze samoty smutní,“ popisuje pomoc seniorům koordinátorka Senior Pointu Havlíčkův Brod Ilona Loužecká. V Jihlavě a ve Žďáru nad Sázavou mají Senior Pointy stále otevřeno. Došlo zde ke zrušení hromadných akcí, stále zde ale trvá možnost individuálního poradenství a konzultací či využití internetu zdarma.

 

Všechny Senior Pointy na Vysočině musely dočasně pro seniorskou veřejnost omezit hromadné vzdělávací a sportovní aktivity, přesto jsou však všechny kontaktní pracovnice a pracovníci připraveni konzultovat se seniory jejich situaci a nabídnout či zprostředkovat adekvátní pomoc.

 

Kontakty na Senior Pointy v Kraji Vysočina:

  • Senior Point Pelhřimov, Hrnčířská 111, tel.: 723902099, mail: eva@hodinah.cz

 

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020

Počet návštěv: 2458
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies