Semináře o správné praxi při vedení účetnictví v NNO se zúčastnilo 55 zájemců

seminář NNO
V pátek 5. prosince 2008 se v prostorách kongresového sálu zastupitelstva sešli ekonomové a účetní, aby vyslechli novinky v účetních postupech, které jsou platné pro nestátní neziskové organizace z kraje Vysočina.

Pocit formálnosti zasedací síně zastupitelstva kraje se stoly vybavenými mikrofony a hlasovacími pultíky rozptýlilo úvodní slovo radního pro nestátní neziskové organizace pana Ing. Tomáše Škaryda, který nad seminářem převzal záštitu. Ten přislíbil, že kraj bude po volbách v systému nastavené spolupráce s neziskovým sektorem a jeho zástupci pokračovat i nadále a nabídl možnost uspořádání dalších akcí, které by neziskovkám v jejich veřejně prospěšné činnosti pomohly.

Průvodkyní po záludnostech českého právního a daňového systému se na další víc jak tři hodiny stala Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. z brněnského institutu rozvoje občanské společnosti. Ta se krom tématu účetnictví věnovala také novinkám v oblasti nemocenského pojištění a nakonec odpovídala na konkrétní dotazy neziskovek. Mezi nejčastěji pokládané dotazy patřily: účtování cestovních náhrad pro členy NNO, účtování členských příspěvků, účtování o přijatých a poskytnutých darech v NNO, sponzorství a reklama.

Prezentace ze semináře najdete na stránkách www.kous.cz .

• Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina